За останній рік Львівщина пройшла дві хвилі коронавірусу – Орест Чемерис

20 березня 2020 року на Львівщині зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус.

Впродовж трьох років Львівщина пережила багато хвиль спалаху коронавірусної хвороби, які були різними. Були і переповнені стаціонари, реанімації, і величезна кількість пацієнтів з ускладненнями, перш за все, з вірусними пневмоніями, які і призводили дуже часто до летальних випадків. Але якщо говорити про останній рік, то на Львівщині було дві хвилі коронавірусної хвороби, перебіг яких оцінюють як достатньо легкий, а потрапляли в стаціонар переважно люди старшого віку, які мали ускладнення – розповів під час брифінгу у Львівській ОВА директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис.

За його словами, в області розпочалася нова хвиля захворюваності.

«Ковід нікуди не зник. Зараз у нас 307 пацієнтів перебувають на стаціонарному лікуванні. Констатуємо, що є велика кількість людей старшого віку, та  людей, які мають супутні захворювання (цукровий діабет, серцево-судинні захворювання) і саме коронавірус призводить до госпіталізації таких пацієнтів. Не забуваймо, що ковід є, він поширюється і на діток. 25 дітей на Львівщині перебувають у медичних закладах. Єдиним способом, щоб захистити себе, є вакцинація»,  зазначив Орест Чемерис.

Він наголосив, що на третій рік пандемії ситуація значно покращилася завдяки вакцинації, а саме – завдяки великій кількості свідомих людей, які зробили щеплення і власним прикладом показали, що своє життя й життя близьких потрібно цінувати.

«Закликаємо звертатися до сімейних лікарів, поліклінік, амбулаторій для того, щоб отримати свою дозу вакцини. Вакцини на Львівщині є у достатній кількості, як для дорослих, так і для дітей. В обмеженій кількості є вакцина «Комірнаті» (Пфайзер) та «Джонсон і Джонсон», але кожних 10-14 днів поступають нові дози. «Коронавак» є у всіх пунктах щеплень», – додав директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Переглядів: 3