За кошти обласного бюджету у театрі ім. Ю. Дрогобича модернізують систему опалення та відремонтують укриття

Модернізацію системи опалення планують завершити упродовж трьох тижнів. Вартість проєкту – близько 3,7 млн грн.

Вчора, 23 жовтня, у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Ю. Дрогобича (Дрогобицький театр) відбулася прем’єра чергової вистави, яка зібрала велику кількість  глядачів. Наступна прем’єра і робота театру продовжуватиметься вже під час опалювального сезону у комфортних умовах. Опалювальний сезон стартує 1 листопада. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

«Днями здійснили моніторинговий візит до Дрогобицького театру. Директор театру Микола Гнатенко звернувся до начальника Львівської ОВА Максима Козицького з проханням розглянути можливість здійснення капітального ремонту системи опалення, тому що вона дуже застаріла. Враховуючи те, що будівля театру велика, була потреба зробити і поточний ремонт укриття, там також проходять комунікації, а глядачі спускаються в укриття під час повітряних тривог. Максим Козицький погодив комплексне рішення провести капітальний ремонт системи опалення і поточний ремонт укриття.

Театр територіально у Дрогобичі, це наш обласний заклад культури, трупа якого активно виступає по Україні і за кордоном, популяризуючи українське. З перших днів повномасштабної війни актори та працівники театру підтримували українських захисників – готували їжу, допомагали та продовжують допомагати фінансово», – розповів Іван Собко.

Вартість проєкту модернізації системи опалення сягає близько 3,7 млн грн, з яких понад 3,3 млн грн – вартість ремонтних робіт, 0,4 млн грн – оплата розробки проєкту, технічного нагляду, експертизи. Кошти виділили з обласного бюджету.

«Усі старі негерметичні чугунні батареї замінять на конвекторні обігрівачі, що дозволить економити споживання тепломережі. Встановлять погодозалежний програматор, який автоматично регулюватиме температуру залежно від температури навколишнього середовища. Також у глядацькому залі встановлять систему кондиціонування, яка влітку охолоджуватиме повітря, а взимку допомагатиме в підігріві, тому що опалювати зал постійно немає потреби, а швидко нагріти його складно. Кондиціонери дозволять опалити зал за одну годину до вистави і після вистави тепло ще буде зберігатися. Це все робиться заради економії», – додав Іван Собко.

Поточний ремонт укриття в театрі, який передбачає ремонт системи вентиляції, проведення резервного освітлення тощо, уже розпочали. Очистили стіни і стелі, розібрали цементні покриття підлог, влаштували піщане покриття. На ремонтні роботи з обласного бюджету виділили понад 790 тис грн.

З перших днів повномасштабного російського військового вторгнення колектив театру підтримував українських захисників. За період з 28 лютого по 24 березня працівники самостійно виготовили харчової продукції на суму 120 тис грн, з них 85 тис грн – кошти колективу, а решта 35 тис грн – благодійні внески.

Шість працівників театру є членами добровольчого формування територіальної оборони міста Дрогобича, серед яких головний режисер театру – Король О.В. У театрі знайшли прихисток 13 людей , тут також є готові приміщення для тимчасового поселення 15 осіб. При потребі у театрі можуть прийняти ще більше людей.

Довідково:

Драматичний театр у Дрогобичі був заснований після входження західноукраїнських земель до складу УРСР у 1939 році. Під час війни одна частина акторів лишилася в окупованому німцями Дрогобичі. У липні 1941 року тут почала виходити газета ОУН «Вільне Слово», в якій повідомлялося, що при відділі пропаганди ОУН утворено аматорський драмгурток при УОК.

Коли Дрогобич знову опинився під радянською владою, у грудні 1944 року, повертається з евакуації Дрогобицький український музично-драматичний театр імені М. Кропивницького, який об'єднується з місцевою трупою і починає діяти під назвою Дрогобицький обласний музично-драматичний театр. У перший гастрольний тур дрогобицькі артисти вирушили у 1950 році.

Зараз театр активно гастролює. З мистецтвом Дрогобицького театру знайомі глядачі багатьох міст України. Колектив побував також у містах Прибалтики, Білорусі, у США, словацьких містах Кошіце, Пряшів, у Польщі.

У репертуарі Львівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича — твори української та світової драматургійної класики, обробки фольклору, сучасні п'єси. Директор театру – заслужений діяч мистецтв України Микола Гнатенко.

Переглядів: 1