За час війни аграрії Львівщини додатково залучили до обробітку понад 13 тисяч га комунальних угідь

За минулий тиждень передали 265 ділянок площею 585 га.

На період воєнного стану громади Львівської області передали в оренду аграріям 3460 земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею 13 тис. га.

Цього тижня в департаменті агропромислового розвитку відзначили Яворівську громаду, яка передала в оренду близько 236 гектарів. До слова, такі договори підлягають обов’язковій реєстрації в районній військовій адміністрації, на території якої розташована ділянка.

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель». Станом на сьогодні, його направлено на підпис Президенту. Проте, у разі його підписання та набрання чинності, передача в оренду комунальних сільгоспземель буде відбуватися не за спрощеною процедурою як зараз, а на конкурентних засадах через земельні аукціони.

Як зазначили в департаменті агпропромислового розвитку Львівської ОВА, серед районів-лідерів за залученням земель у воєнний стан (за площею переданих в оренду с/г земель) є:

  • Червоноградський (3,8 тис. га);
  • Самбірський (3,2 тис. га);
  • Стрийський (2,2 тис. га).

Громади-лідери: Боринська (1,9 тис. га), Белзька (1,7 тис. га) та Сокальська (655 га).

Переглядів: 0