З візитом на Львівщині перебуває професор медицини Роберт Галонзковскі – координатор аеромедичної евакуації пацієнтів з України до Польщі

Від початку повномасштабної війни росії проти України Республіка Польща активно допомагає і підтримує Україну – гуманітарною допомогою, спрощенням процедури в’їзду, наданням прихистку українцям, які рятуються від війни, озброєнням.

Надають допомогу і польські медики. Від 24 лютого Польща прийняла на лікування 220 українців (з них – 57 дітей), більшість з яких отримали поранення внаслідок бойових дій в Україні. Важкохворих пацієнтів перевозять на територію Польщі та із залученням сил медичної авіації доставляють на лікування у різні медзаклади країни та за кордон.

Активно допомагав та організував аеромедичну евакуацію пацієнтів, які постраждали від агресії росії, брав участь у їхній подальшій координації та лікуванні в медичних установах Польщі та інших країнах Європи професор, директор медичної повітряно-рятувальної служби Польщі Роберт Галонзковскі. За його сприяння у зону бойових дій також неодноразово відправляли гуманітарну допомогу українським військовим: автомобілі, засоби тактичної медицини, медикаменти.

Учора, 8 червня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з паном Галонзковскі та на знак поваги і вдячності вручив йому подяку від Львівської ОВА і подарував  марки про “русскій ваєнний карабль”.

Під час зустрічі сторони домовилися про проведення спільних навчань польських та українських медиків, зокрема в частині надання невідкладної допомоги, тактичної медицини, обміну досвідом лікарів стаціонару.

«Дуже важко бачити під час евакуацій, скільки страждань приносить українцям росія – поранені жінки, діти, нелюд не шкодує нікого. Україна завжди матиме місце у моєму серці і я бажаю вам, щоб ворог врешті відступив і ця війна припинилася», – зазначив професор Галонзковскі.

У зустрічі також взяли участь директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис та керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько.

Додамо, що зараз у Польщі паліативну допомогу отримують 290 українських дітей та перебувають на лікуванні близько 200 дітей з онкологічною та онкогематологічною патологією.

Переглядів: 0