З початку року 695 осіб з інвалідністю працевлаштувалися завдяки Львівському обласному центру зайнятості

Робота, яку пропонують людям з інвалідністю, повинна відповідати вимогам МСЕК.

У січні-листопаді цього року роботу за сприяння фахівців Львівської обласного центру зайнятості знайшли 695 краян з інвалідністю. Серед них 41,4% складають мешканці сільської місцевості, 42,7% – жінки, 14,4% – молодь віком до 35 років, 5,0% – переселенці, що прибули з районів ведення активних бойових дій або тимчасово окупованої території.

Як розповів директор Львівського ОЦЗ Василь Барилюк, люди з інвалідністю працевлаштовуються на різні вакансії, однак роботу, яку їм пропонують, повинна відповідати вимогам медико-соціальної експертної комісії та індивідуальній програмі реабілітації.

За посередництва служби зайнятості колишні безробітні люди з інвалідністю працюють керівниками, менеджерами, бухгалтерами, адміністраторами, юристами, вчителями, спеціалістами державної служби, помічниками вихователя, продавцями, касирами, сестрами медичними, кухарями, слюсарями-ремонтниками, операторами котельні, водіями, операторами заправних станцій, прибиральниками службових приміщень, підсобними робітниками, охоронцями, сторожами».

Для підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці обласна служба зайнятості організовує для безробітних, зокрема, й для осіб з інвалідністю, професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, у тому числі шляхом стажування на виробництві. У
січні-листопаді цього року рівень професійної компетенції підвищили майже 240 людей з інвалідністю, які мають статус безробітних.

Окрім того, пошуковцям роботи у центрі зайнятості надають профорієнтаційні послуги з тим, щоб вони поєднали власні здібності та можливості з кадровою потребою працедавців, визначили сферу економіки, де зможуть найповніше реалізувати свій потенціал. Такими послугами охопили вже 3165 осіб з інвалідністю.

Львівський обласний центр зайнятості

Переглядів: 0