Юрій Бучко разом із польською делегацією оглянув європейську колію на відрізку Хребенне – Рава-Руська

Залізничне сполучення облаштовують в межах реалізації масштабного проєкту «Євроколія Варшава-Львів».

Сьогодні, 15 лютого, заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко та польська делегація на чолі з віцемаршлалком Збігнєв Войцеховський оглянули європейську колію на відрізку Хребенне – Рава-Руська. Залізничне сполучення створюють в межах реалізації масштабного проєкту «Євроколія Варшава-Львів».

«Найкоротшим та найзручнішим шляхом між столицею Польщі Варшавою та великим культурним центром західної України Львовом є саме прикордонний перехід Хребенне – Рава-Руська. Сподіваюсь, що цього року нам вдасться реалізувати другий етап ініціативи за підтримки нашого партнера та сусіда – Польщі. Поїзд сполучатиме дві сусідні територіальну громади», – зазначив Юрій Бучко.

Ще у 2017 році Львівська ОВА розробила інвестиційний проєкт з побудови євроколії, яка сполучатиме Варшаву та Львів. Кінцева зупинка цього маршруту – станція у Брюховичах.

У 2022 році українська сторона реалізувала перший етап проєкту – відновила колію європейського зразка, тобто 1435 мм на ділянці Рава-Руська-Хребенне, частково провела ремонт вокзалу, розмістила пункти митного та прикордонного контролю та відкрила касу міжнародного продажу.

Проєкт профінансувала регіональна філії «Львівської залізниці» АТ «Укрзалізниця» із залученням коштів з місцевих бюджетів. Його вартість – 105 млн гривень.

Переглядів: 2