«Якщо кількість хворих на коронавірус зростатиме, обмежувальні заходи в області можуть посилити», – Орест Чемерис

Станом на сьогодні в області зростає кількості хворих на коронавірус. Впродовж останнього тижня захворюваність зросла близько на 25 % за два тижні, майже 270 людей лікують стаціонарно.

Про це повідомив сьогодні під час брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.

«Ті особи, які потребують стаціонарного лікування – це люди поважного віку або ті, що мають важкі супутні захворювання і відповідно коронавірус загострює ці хвороби. Враховуючи те, що всі обмеження, які пов’язані з карантином, мають рекомендаційний характер, не можемо виключати, що у разі збільшення хворих, повертатимемось  від  рекомендацій до більш примусових заходів», – зазначив очільник департаменту охорони здоров’я.

Орест Чемерис  закликав уникати зайвих скупчень людей та масових заходів. Це один із факторів, який може впливати на збільшення хворих.

Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, наголосила, що коронавірусом зазвичай хворіють люди, які є невакцинованими або отримали лише одну дозу вакцини. Також ті, хто вакцинований більше 6 ніж місяців тому.

«Вакцинація дієва, вона захищає населення від важких форм захворювання та загостреного перебігу. Ми вважаємо захищеними тих людей, які отримали дві дози вакцини від коронавірусу як основний вакцинальний комплекс. В області понад мільйон сто людей вакцинували однією дозою та понад мільйон сто людей – двома. Людині, у якої минуло 6 місяців від моменту отримання другої дози, потрібно зробити бустерну. На Львівщині лише 123 тисячі людей вакцинували бустерною дозою», – підкреслила медик.

Водночас вона додала, що особам віком понад 60 років та тим, хто має низку захворювань, потрібно через чотири місяці після першої бустерної дози отримати другу.

«Львівщина забезпечена вакцинами CoronaVac, Johnson. Вакцина Pfizer є не у всіх медичних закладах, але ми очікуємо, що найближчим часом отримаємо. Зазначу, що найбільш активно вакцинувалось в області населення віком 25-45 років», – зазначила Наталія Іванченко.

За її словами, на Львівщині є лише штам вірусу Омікрон ВА. 2, у більшості випадків в Європі реєструють ВА. 5. В області його поки що не виявили.

Керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ наголосила, щоб захистити себе потрібно:

одягати маску під час відвідин медичних закладів та спілкування з людиною з ознаками застуди.

залишатися вдома, якщо захворіли, і звернутися до сімейного лікаря. Якщо дитина має ознаки застуди, не ведіть її до школи чи дитячого садка.

під час навчання в організованих колективах рекомендовано одягати маски.

Зазначимо, особа, яка має бажання вакцинуватись, може звернутись до свого сімейного лікаря.

Переглядів: 0