Як Соціальний центр матері та дитини у Дрогобичі допомагає сім’ям переселенців: історії жінок з дітьми

Соціальний центр матері і дитини, що в Дрогобичі, надає безкоштовне тимчасове проживання сім'ям, які опинились в складній життєвій ситуації внаслідок воєнних дій.

Багато із жінок, які знайшли прихисток в Центрі, втратили житло, а також перебувають у стані психологічної нестабільності, вони переживають стрес, біль, невідомість, страх.

Як розповіли у департаменті соціального захисту населення Львівської ОВА спеціалісти Соціального центру матері і дитини проводять  професійні консультації, заняття, тренінги, індивідуальні бесіди з сім'ями ВПО.

Аби мати змогу допомагати жінкам в скрутному становищі, працівники центру пройшли професійне навчання, а саме тренінги «Ефективність протидії домашньому насильству щодо ВПО в тимчасових прихистках та притулках Львівщини», «Основи психологічної допомоги після пережитих травматичних подій», а також закінчили курс «Психологічне консультування з метафоричними асоціативними картами в умовах воєнного стану».

Працівники Центру мали змогу зустрітися з психологинею благодійного фонду «Рокада» та кар'єрними радницями хабу «ВОНА», де ознайомились з техніками стабілізації емоційного стану та пошуку ресурсів. Розглянули інноваційні сфери дистанційної роботи, можливості локального Львівського хабу «ВОНА» в підтримці жінок, які постраждали від домашнього насильства та тих, хто опинився у складних життєвих обставинах в опануванні затребуваних на ринку праці професіях із достойною оплатою.

«Спеціалісти провели групові бесіди та підтримуючі зустрічі, надали підтримку, що полягала у навчанні корисних навичок, здійснили заходи для адаптації та реабілітації, що сприяло стабілізації психологічного стану. На початку роботи з сім'ями, що переїхали з окупованих територій або втратили житло, провели спостереження та обговорили їх проблеми. Під час індивідуальної роботи з жінками фахівці важливе місце надають саме кризовому консультуванню та опрацюванню травматичного досвіду, оцінюють успіхи та влаштовують тренінгові заняття»,-  зазначають у департаменті соцзахисту ЛОВА.

Робота з дітьми ВПО полягає у виявленні та подоланні психотравматичного стресового розладу. Зокрема спеціалісти послуговуються програмою «Діти та війна».

«Історія кожної з жінок та сімей варта окремої публікації. Фахівці допомагають жінкам нормалізувати емоційний стан, попіклуватися про себе, повернутися в позитивні емоції та утвердити віру в перемогу», - розповідають  у Соціальному центрі матері і дитини.

Серед них: Тетяна з Мелітополя (41 рік) хвилювалась за свою ще ненароджену дитину та за старших дітей й матір, які залишилися в окупованому місті, 37-річна Ірина на 7-му місяці вагітності, приїхала з неповнолітніми доньками Валерією та Софією, жінка перебувала в стані тривоги, збудливості, хвилювалась за близьких, які залишилися в окупації.

Тридцятирічна Анастасія з 8-місячним синочком Станіславом та бабусею Елеонорою виїхали з Лисичанська Луганської області. Анастасія прибула у стані тривожності, розгубленості та переживанні втрати близької людини.

Пані Ірина, якій 39 років, та її діти - чотирирічний Давид й двомісячна Белла-Камілла прибули з Києва. У жінки спостерігався стан тривоги, страх за життя та здоров’я дітей, а в Давида виражена гіперактивність та проблеми з адаптацією до дошкільного закладу.

35-річна Аліна на 7-му місяці вагітності та її 12-річна донька Вероніка виїхали з Рубіжного Луганської обл. Жінка перебувала в стані тривожності через ситуацію з переїздом та хвилювалась за своє життя та близьких людей. Її чоловік на війні, а в Рубіжному залишилися рідні.

Двадцятирічна Марія з однорічним синочком Миколою виїхали з окупованого Херсона. Жінка почувалася тривожно та розгублено, особливо хвилювалась за хворого батька. Відчувала втому від численних переїздів з України до Польщі і назад. Працювали над стабілізацією тривожного стану, пережиттям втрати близьких людей, налагодженням стосунків з рідними.

41-річна Вікторія на момент прибуття перебувала на 5-му місяці вагітності. Переживала тривогу за своє життя та близьких, які залишились в рідному Харкові. 31-річна Інна проживала в смт Онуфріївка, Кіровоградської області. Синочок Ернест народився вже в Центрі. Відчувала тривогу через переїзд, хвилювання за життя та здоров’я своєї дитини, боязнь не впоратись з немовлям, що от-от мало з'явитися на світ. Спеціалісти допомогли впоратись та стабілізувати емоційний стан, підвищити рівень самооцінки та впевненість в своїх силах.

Жінки та діти на період перебування в Центрі забезпечені всім необхідним: дитяче та доросле харчування, одяг та взуття, побутова хімія,  медичні засоби, візки, іграшки, підгузники та інше.

Сім'ї ВПО мають змогу отримати це все завдяки допомозі благодійних організацій з якими співпрацює Центр, як на період війни, так і впродовж декількох і більше років, а саме: Благодійна організація Благодійний фонд «Разом робимо добро Україна», Львівська обласна організація Товариства Червоного Хреста України, Італійська асоціація «Share ODV», Фонд «THE ART OF COFFEE UKRAINIAN HUMANITARIAN FUND COMPANY LIMITED», Благодійний фонд Миколи Петренка, Міжнародна громадська організація Carein Action «Турбота в дії», Мобільна бригада Благодійної організації UNICEF Ukraine,  ГО «Турбота в дії»; Фундація Святого Антонія, Tomasz Zalwerta.

Станом на сьогодні в закладі зайняті всі місця. Проте ситуація може змінитися в будь-який момент.

«Якщо вас цікавить поселення, ви можете звернутися в Львівську обласну військову адміністрацію, Львівську обласну соціальну службу або в Департамент соціального захисту населення Львівської ОВА», - інформують у департаменті.

Довідково:

Соціальний центр матері та дитини у Львівській області є закладом для тимчасового проживання жінок на сьомому - дев’ятому місяцях вагітності та матерів із дітьми віком від народження до 18 місяців, які перебувають у складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку та внутрішньо переміщені особи.

Метою діяльності центру є проведення соціальної роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства (покинуті батьками діти), з особами, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Основним завданням центру є надання особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та ВПО, соціальних послуг з надання притулку, соціальної інтеграції та реінтеграції.

Переглядів: 0