Як людям, які вимушено покинули свої домівки, отримати допомогу на Львівщині: роз’яснення

Фінансова підтримка, яку отримують ВПО, становить 2 та 3 тисячі гривень.

Внутрішньо переміщені особи, які проживають на Львівщині, можуть отримати фінансову підтримку. Для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тисячі гривень, для інших осіб – 2 тисячі. Допомогу виплачують після того, як людина подала заявку до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО.

Як це зробити:

По-перше, особі треба отримати довідку внутрішньо переміщеної особи. Для цього вона має звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Зокрема, до уповноважених осіб сільських, селищних та міських рад та ЦНАПу. Також подати заяву на отримання документу можна через портал «Дія».

Запит повнолітня і неповнолітня особа подає особисто, а малолітня дитина через законного представника – опікуна призначеного для недієздатних осіб, керівника закладу соціального захисту, уповноваженої особи органу опіку та піклування.

Заявнику потрібно пред’явити один із документів:

• документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
  • документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус;

Для отримання допомоги ВПО заповнює заяву, яку формують засоби Єдиного державного веб-порталу електронних послуг. Заяву про надання допомоги на проживання ВПО можна також подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

Відомості для заповнення заяви:

• прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) заявника;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • дата народження;
  • відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, звідки перемістилася особа;
  • адреса місця, куди перемістилася особа, та контактний номер телефону;
  • номер поточного рахунка із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) заявника для виплати допомоги;
  • наявність статусу особи з інвалідністю;
  • відомості про неповнолітніх дітей, які перемістилися разом із внутрішньо переміщеною особою (інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків).

Окрім цього, внутрішнього переміщені особи можуть отримати не лише фінансову, а й гуманітарну, психологічну і юридичну допомогу у консультативно-координаційних центрах. За ініціативи Львівської ОВА вони працюють в усіх районах області.

До теми: Консультативно-координаційні центри області надали понад 5 тисяч послуг за квітень

Актуальні адреси та номери телефонів ККЦ:

• Стрий (вул. Героїв Небесної Сотні, 1) – 0674710156
  • Дрогобич (вул. 22 січня, 28) – 0674710245
  • Самбір (вул. Мазепи 8/2) – 0674710298
  • Городок (Майдан Гайдамаків, 6) – 0674710083
  • Золочів (вул. Пачовського, 7) – 0674710329
  • Кам’янка-бузька (вул. Незалежності, 27) – 0674710083
  • Червоноград (вул. Шевченка, 15) – 0674710334
  • Яворів (вул. Шашкевича, 1а) – 0674710344
  • Новояворівськ (вул. Шевченка, 1) – 0674710344
  • Перемишляни (вул. Ковча, 4) – 0674710083

Для звернення потрібно – прийти в офіс, зателефонувати або заповнити анкету.