Як кошти обласного бюджету сприяють розвитку сімейних фермерських господарств: історія успіху на Золочівщині

Львівщина у 2022 році виділила майже 7,5 млн грн на підтримку мікро- і малих підприємств у вигляді дотацій на корів. Загалом підтримку розподілили між 109 отримувачами, серед яких - 32 зареєстровані сімейні фермерські господарства.

Одним з таких активних мікро виробників у формі сімейного фермерського господарства є сім’я Войтович з с. Королівка Бродівської громади  Золочівського  району.

Сімейне фермерське господарство у галузі  молочного скотарства Андрій та Ніна Войтовичі у 2020 році створили одними з перших. У власному господарстві утримують 39 голів великої рогатої худоби, з них 32 корови.

Упродовж трьох років збільшили поголів’я корів майже вдвічі (з 17 до 32 голів), з перспективою розвитку до 50 корів.

«Завдяки обласній програмі отримали 75 тис грн фінансової підтримки  у вигляді  дотації  за утримання 30 корів. Дотаційні кошти одразу інвестували у заготівлю сіна і силосу для годівлі тварин у зимово-стійловий період», -  розповіла голова сімейного фермерського господарства пані Ніна.

Також фермери, окрім дотації торік, двічі отримували гуманітарну допомогу насінням кукурудзи, пшениці і багаторічних трав. Зі свого боку -  ініціювали реєстрацію трьох сімейних фермерських господарств шляхом надання консультацій та роз’яснень особистим селянським господарствам навколишніх сіл щодо доцільності  провадити  виробництво у правовому полі та залучати у розвиток власного бізнесу чинні програми підтримки.

«В обробітку маємо 18 га сільськогосподарських угідь, на яких окрім вирощування кормових культур для тваринництва займаємось овочівництвом на площі 5 га. У 2022 році отримали погодження на реалізацію грантового проекту «Власна справа» за програмою «єРобота на розвиток власного бізнесу», - додав пан Андрій.

Як зазначили у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації  з метою стабілізації спаду поголів’я ВРХ та розвитку галузі скотарства у суб’єктів мікро- та малого аграрного бізнесу торік з обласного бюджету надавали фінансову підтримку у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності в розмірі 2500 гривень на одну голову. Загалом дотацію з обласного бюджету надали на утримання 3000 корів усіх напрямів продуктивності.

«У 2022 році господарствам Львівщини, які утримують корів, пощастило двічі: у першій половині року вони отримали дотацію з обласного бюджету, а  у другому півріччі з державного. Загальна сума дотацій з цих двох джерел у 2022 році для підприємств Львівщини склала 33,7 млн грн. Сектор дрібного тваринництва ми фінансово будемо підтримувати і у 2023 році», - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

На 2023 рік з метою нарощення поголів’я корів у господарствах усіх організаційно-правових форм шляхом відтворення та стимулювання закупівлі племінних або високопродуктивних корів в межах затвердженої Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки для підтримки виробників галузі тваринництва передбачили дотацію за приріст поголів’я корів.

Переглядів: 0