Визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2022 рік

Коефіцієнт індексації НГО земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до статті 289 Податкового кодексу України розрахунок величини коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), на який індексується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін.

Оскільки отримано офіційну інформацію від Державної служби статистики про індекс споживчих цін за 2022 рік, то визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2022 рік.

Про це інформує департамент агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації з посиланням на  Державну служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2022 рік становить 126,6 %. Пунктом 289.2 статті 289 Податкового кодексу України, зокрема, визначено, що, у разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115. Відповідно, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2022 рік становить:

  • для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0;
  • для земель і земельних ділянок (крім сільськогосподарських угідь) – 1,15.

«Наголошую, що витяги із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які були замовлені громадянами і аграріями та які були сформовані автоматично програмним забезпеченням Державного земельного кадастру в період з 1 січня до 13 січня 2023 року, не містять коефіцієнтів індексації за 2022 рік. Відповідно, значення нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що зазначене в таких  витягах буде неактуальним у 2023 році та потребує перерахунку із застосуванням коефіцієнта індексації за 2022 рік», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

Переглядів: 0