Вийшов фінальний мультик проєкту «Духи легенд», який ініціювала Львівська ОВА

Проєкт покликаний познайомити дітей з давньоукраїнською міфологією.

У лютому цього року у Львівській ОВА затвердили Комплексну програму посилення державотворчої та консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023 - 2026 роки.

Вже цього року у межах програми стартував проєкт «Духи легенд», який передбачає підготовку п’яти музичних мультфільмів, у яких в яскравому сучасному форматі знайомлять дітей із персонажами давньоукраїнської міфології. Таким чином, завдяки фінансовій підтримці Львівської ОВА творча студія Savko Studio підготувала вже фінальний мультик-пісню про міфічного героя на ім’я Чур.

«Хто ж він такий? Один з найдавніших і найпопулярніших у давніх українців «домашніх» богів; охоронець домашнього вогнища, тепла, затишку. Бог добробуту, добрий дух дому та заступник роду. Іноді уявлявся та зображувався у вигляді вогню, що палає в печі. Вирізьблювався на дереві, вишивався на рушниках. За повір'ям, звертання до Чура охороняло людину від зла.

В інтерпретації автора Назара Савка, засновника Savko Studio,  Чур  –  дуже веселий чортик. Потішний танцюрист, який малює свої картини на  кичері», – розповіли у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.

Нагадаємо, у межах проєкту вийшли уже чотири мультфільми, серед яких «Мавка», «Чугайстер», «Повітруля» та «Домовик».

Довідково:

На реалізацію проєкту з обласного бюджету скерували 200 тисяч гривень.

Ідея проєкту запропонували у департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОВА, а реалізували – у творчій співпраці з відомим українським співаком, композитором, керівником «Savko Studio» Назаром Савком.

Переглядів: 0