Виставки та майстер-класи для дітей: музей «Бойківщина» представив звіт про роботу у 2022 році

За минулий рік музей відвідали понад 10 тисяч людей.

Історико-етнографічний музей «Бойківщина» у Самборі. У музеї можна ознайомитися з історичним походженням бойків-українців, їхніми традиціями, звичаями, побутом та культурою.

Для відвідувачів тут проводять лекції, екскурсії, майстер-класи, тематичні вечори.

Минулоріч більшу частину відвідувачів музею становили ВПО, яких музей приймав безкоштовно. Загальна кількість відвідувачів склала 10239 осіб, проведено 269 екскурсій.

У 2022 році працівники музею провели дослідження аптечної справи у Самборі на поч. ХХ ст. Результати дослідження будуть використанні для створення концепції  нової  музейної експозиції «Аптека «Під зіркою». Окрім того, проведено пошуково-збиральницькі експедиції, в результаті яких фонд музею поповнився аптечною тарою: пробірки, штангласи, тканини, мистецька композиція та ін.

Також у музеї провели низку заходів із створенням безпеки приміщення та майна у зв’язку  із військовою агресією російської федерації.

За підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної військової адміністрації проведені внутрішні електромонтажні  роботи в експозиційному залі та вестибюлі музею. Здійснено ремонт підвального приміщення музею з пристосуванням його під укриття, заміна системи опалення.

Отримано благодійну допомогу: систему відеоспостереження та вогнегасники, бензиновий генератор, плити, будівельні матеріали та інструменти від  House of Europe за посередництва БО «БФ Шевченківський гай», а також  ГО «Західноукраїнська спілка музеїв» та благодійної організації «Штаб порятунку спадщини».

У музеї представлені дерев'яні предмети бойківського хатнього побуту, жіночий і чоловічий бойківський одяг, зразки вишивок Турківщини, відтворена криївка тощо.

Більше про виставки, майстер-класи, екскурсії музею «Бойківщина» можна знати у профілі закладу на Фейсбуці - https://www.facebook.com/Boykivshchyna

Графік роботи музею:

Понеділок – п’ятниця: з 09:00 до 18:00
Субота, неділя: за домовленістю
Контактний телефон: 0972897466; 0979791269

Звіт музею «Бойківщина» за 2022 рік можна переглянути тут: https://bit.ly/3FvxP6H

Переглядів: 0