Вишкіл виховників та джур на Жовківщині зібрав майже 200 учасників

Наприкінці минулого тижня у Зіболках на Жовківщині відбувся Вишкіл виховників та джур Львівської області.

Упродовж трьох днів дві сотні юнаків та дівчат вправлялися в таких видах командних змагань, як лазертаг, смуга перешкод, козацькі перегони, перетягування линви, знання історії українського війська, саперна підготовка, стрільба з пневматичної гвинтівки, метання макета гранати на точність.

Кожна команда представила свою візитівку. Окрім цього, відбулися майстер-класи з туристичної техніки, тактичної медицини, розбирання та збирання ММГ АК. Команди випробували себе у нічній стійці, співали пісень біля ватри, готували їжу на багатті, знайомилися та гуртувалися у своїх чотах.

«З кожним роком кількість учасників цього вишколу збільшується, що свідчить про велику зацікавленість нашої молоді у подібних заходах. У надскладний для нас час, час війни, ми продовжуємо справу наших друзів, які уже не зможуть долучитись до проведення цього вишколу ніколи, але їхня справа продовжує жити у подібних заходах», – зазначив керівник відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОВА Тарас Назарків.

Гра «Джура» — це система патріотичного виховання молоді, яка діє упродовж всього навчального року. Вона складається із роботи в школі, вишколів та серії змагань різного рівня. Джурами в Україні називали молодих вихованців, зброєносців і помічників досвідченого козака. Отримати такий статус міг лише той, хто пройшов певні випробування – як фізичні, так і моральні. Під час змагань упродовж року підлітки відтворюють атмосферу козацтва і випробовують себе на міцність у військово-спортивних, культурно-інтелектуальних та патріотичних змаганнях.

Захід організували управління молоді та спорту Львівської ОВА спільно з відділом освіти Жовківської міської ради в межах обласної програми «Молодь Львівщини» на 2021-2025 роки.

Переглядів: 0