Вирощену продукцію важливо зберегти.

В останні роки внаслідок зміни кліматичних умов, впровадження сучасних технологій і нових сортів змінилась структура посівних площ. Значно зросла площа технічних культур. У структурі посівів значно зросли посівні площі сої та соняшнику, які не вирощувались у наших краях.
Однак, продукцію важливо виростити і зберегти. Особливо це стосується вологості насіння. Для зниження вологості насіння широке застосування знаходять сушарки.
8 липня 2019 року головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку Роман Кавецький спільно із фермерами Степаном Вдовичем, Петром Качором, Петром Ковпаком та регіональним представником Карлівського машино – будівного заводу Олегом Юрчиком здійснили поїздку у фермерське господарство «Повернення» с. Комарів Стриського району. Голова господарства Ярослав Шокало.
В обробітку господарства знаходиться біля 700 га сільськогосподарських угідь. Спеціалізується господарство на вирощуванні зернових та технічних культур. Господарством закуплена зернова сушарка продуктивністю 40 тонн насіння за годину. Сушарку виготовлено на Карлівському заводі. Енергоносієм у сушарці використовується пропан. Технологічною перевагою сушарок даного типу являється зміна площ нагрівання та охолодження насіння, а також сушіння порціями. Енергоносієм у сушарок може використовуватися природний газ, а також тверде паливо – дрова.
Значна увага у господарстві приділяється впровадженню сучасних технологій та закупівлі нової високопродуктивної техніки. Господарство відмовилось від оранки. Однак, застосовує чизельні плуги. Для уникнення навантаження на грунт використовуються здвоєні колеса на тракторах.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 року №130 сільськогосподарські товаровиробники отримують 25 відсотків часткової компенсації вартості закупленої сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва. Для фермерських господарств передбачено додаткову компенсацію 15 відсотків вартості сільськогосподарської техніки. Це приносить вигоду вітчизняним виробникам сільськогосподарської техніки і користувачам.

Переглядів: 58