Вступ до лав бригади «Сталевий кордон»: відповіді на найпоширеніші запитання від кандидатів

Воїни-прикордонники є складовою Сил оборони України і пліч-о-пліч разом з іншими українськими захисниками самовіддано боронять нашу державу.

Аби посилити українські сили оборони високомотивованими воїнами Міністерство внутрішніх справ України формує кілька додаткових бригад Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби. Вони посилять сили України під час майбутнього наступу зі звільнення усіх окупованих територій

В ДПСУ формується бригада «Сталевий кордон», це власне 15-й мобільний прикордонний загін. Бригада вже формується. Його кістяк заклали підрозділи прикордонної служби, що виконували завдання в районі бойових дій на сході нашої держави і мужньо протистояли російським агресорам. В рядах підрозділу воїни, які першими зустріли ворога на кордоні, боронили Азовсталь, знаходилися на лінії оборони на Лиманському та Бахмутському напрямках, захищали держрубіж з країною-агресором.

«Ми чекаємо в новий підрозділ добровольців, небайдужих українців, хто прагне якомога швидше викинути російських загарбників з української землі та звільнити усіх наших людей. Закликаємо не залишатися осторонь, не бути просто спостерігачами, а долучатися до лав прикордонної родини», - наголосили у Державній прикордонній службі.

Для виконання завдань мобільний прикордонний загін на озброєнні матиме протитанкові та артилерійські розрахунки, групи аеророзвідки та розрахунки ПЗРК.

«Це жодним чином не мобілізація. Це суто добровільний набір.  Кампанія спрямована винятково на найм вмотивованих людей, які добровільно записуються до тих бригад, що найкраще пасують їм за ідеологією та цінностями», - Начальник 15-го мобільного прикордонного загону – полковник Падитель Валерій Борисович, Герой України, захисник Маріуполя.

Відповіді на основні запитання:

Чому це точно не є загальною мобілізацією?

Україна береже своїх людей і не потребує мобілізації сотень тисяч нових воїнів. Необхідність в доукомплектації різних підрозділів останніми місяцями війни закривалася через постійний призов фахівців конкретних спеціальностей. Наголошуємо, що мобілізаційні заходи в інтересах Сил оборони не припинялися і проходили постійно у плановому режимі.

У цьому ж випадку йдеться про формування абсолютно нових підрозділів у структурі МВС України виключно із тих, хто зголошується сам – тобто з високомотивованих добровольців – і саме для посилення українського наступу та звільнення всіх територій України.

Де ви візьмете достатню кількість підготовлених добровольців на 9 році війни? Всі, хто хотів, уже воюють!

В Україні є ще досить велика кількість людей, які з різних причин ще не долучилися до сил оборони. У багатьох усі ці місяці накопичилася мотивація, скажемо прямо – лють, спрямована проти кривавих загарбників через усі їхні злочини проти українців, усе горе, яке вони принесли нашим людям, за усі сльози наших дітей та батьків.  Переважна більшість українців прагне якомога швидше викинути загарбників з нашої землі, наблизити нашу перемогу та повернути мир на нашу землю. Ця рекрутингова кампанія дасть їм можливість особисто та безпосередньо взяти участь у наближенні нашої перемоги.

Штурмові дії є чи не найважчими, тому потребують найкращої підготовки аби уникнути великих втрат. Чи встигнуть підготувати новобранців цих  бригад?

Запланована кількамісячна інтенсивна підготовка із наступним  бойовим злагодженням нових підрозділів. І лише після цього вони братимуть участь у наступальних операціях. Вони не будуть відправлені на фронт відразу. Таким чином вони стануть до виконання бойових завдань лише тоді, коли увесь особовий склад буде повністю готовий. До їх підготовки залучатимуть найкращих інструкторів з вогневої підготовки, тактичної медицини. Вони будуть добре споряджені та оснащені якісним озброєнням і технікою. Також підкреслимо, що офіцерський, сержантський  і солдатський кістяк нових підрозділів складуть воїни із величезним досвідом, часто - починаючи ще з 2014-2015 років, які проявили себе найкращим чином під час операцій на різних ділянках цієї війни.

Якщо це по суті контракт, то чим він принципово відрізнятиметься від армійських?

В умовах воєнного часу принципових відмінностей у контрактах немає. Є певні відмінності у процедурах рекрутингу. Ця кампанія якраз і спрямована на те, аби добровольцям було максимально зручно отримати всю інформацію про умови служби та про ідеологію кожного з конкретних формувань, ознайомитися із специфікою новостворених підрозділів, дізнатись про їхніх командирів та найбільш заслужених воїнів, які вже проходять там службу. Усі, хто вступає на службу у ці новостворені бригади, матимуть такі самі пільги і гарантії, як і у ЗСУ.

Як щодо пільг та відпусток?

Ця служба має багато переваг. Перерахуємо лише деякі:

– можливість отримати вищу освіту у військових вишах під час служби – безкоштовно або пільгово;

– щорічна відпустка, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;

– окрім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби; право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.

Окрім того, усі військовослужбовці усіх підрозділів сил оборони, які беруть безпосередню участь у війні протягом не менше 30-ти днів, отримують статус учасника бойових дій. Він передбачає ще більше різноманітних  пільг та прав, починаючи з безкоштовного та позачергового медичного обслуговування та 75-відсоткової знижки на комунальні послуги аж до дострокового виходу на пенсію. Звичайно, також йдеться про право використовувати щорічну відпустку у будь-який час. На практиці наші бійці та командири намагаються погоджувати свої відпустки із побратимами та співвідносити із нагальними завданнями їхніх підрозділів, аби з одного боку дати відпочити всьому особовому складу, а з іншого - виконати найкращим чином свій військовий обов’язок та завдання, поставлені вищим командуванням.

На Львівщині записатися до лав Гвардії наступу можна у восьми ЦНАПах за адресами - https://loda.gov.ua/news/54174

Переглядів: 0