ВРУ запровадила податкові та митні пільги для індустріальних парків

Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроєкти № 5688 та № 5689. Вони передбачають податкові та митні пільги для індустріальних парків.

Як пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОВА законопроєкти скасовують ПДВ при імпорті нового обладнання та звільнення резидентів індустріального парку від податку на прибуток на 10 років.

Зокрема, йдеться про:

- звільнення від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування тієї частини прибутку, яка звільнена від оподаткування;

- звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років;

- право органів місцевого самоврядування надавати пільги по окремих місцевих податках (податок на нерухоме майно, плата за землю, земельний податок).

А також пропонується звільнити від оподаткування митом нове устаткування (обладнання) з переліком УКТ ЗЕД, що ввозяться учасниками індустріальних парків виключно для власного використання для здійснення ними діяльності у сферах переробної промисловості або науково-дослідної діяльності на території (в межах) індустріального парку.

«Ухвалені фіскальні стимули допоможуть залучити іноземні інвестиції та дозволять українським виробникам в умовах війни здійснити релокацію підприємств, відновити їх роботу та створити робочі місця для фахівців», - зазначив керівник департаменту Степан Куйбіда.

Нагадаємо, що на Львівщині зареєстровані 9 індустріальних парків, зокрема: Львівський індустріальний парк, Яворівський індустріальний парк, Кам‘янка-Бузький індустріальний парк, Новороздільський індустріальний парк, Індустріальний парк «СІГМА Парк Яричів», Індустріальний парк «Захід Ресурс», Індустріальний парк «Бізнес Прайм», Індустріальний парк «Спарроу Парк Львів», Індустріальний парк «Мостиський Сухий Порт».

Переглядів: 0