Врятували уже 1300 людей: УГКЦ організувала безкоштовні евакуаційні автобуси

Врятували уже 1300 людей: УГКЦ організувала безкоштовні евакуаційні автобуси

Автобуси прибувають і на Львівщину. Деяких пасажирів зустрічають волонтери медико-психологічної допомоги.

БО «Патріарша фундація «Мудра справа» та Патріарший Паломницький центр УГКЦ безкоштовними автобусами евакуйовують людей з територій активних бойових дій. Від травня здійснили 22 рейси і врятували від небезпеки понад 1300 осіб.

Менеджерка проєкту «Евакуація» Альбіна Брилліантова розповідає, що перший рейс здійснили 7 травня до Воскресенська Миколаївської області. Тоді евакуювали більше 40 осіб, але за різних умов в стандартному автобусі вивозили до 94 осіб. Зараз місцеві волонтери та організації в різних областях, де тривають активні бойові дії, формують групи людей для евакуації. Їх забирають великим транспортом вже із Запоріжжя та Миколаєва.

«Ми маємо два автобуси, які зараз здійснюють чотири сталих рейси на тиждень, три до Запоріжжя та один до Миколаєва. Відповідно люди з інших регіонів, наприклад, Херсонської області, доїжджають до цих міст за допомогою волонтерів», – зазначила Альбіна Брилліантова.

В автобусі, окрім водія, їде керівник групи, який спілкується з кожним пасажиром щодо потреб та допомоги.

«Якщо у нас є рейс до Львова і ми бачимо, що серед пасажирів є люди, які потребують медико-психологічної допомоги, то контактуємо заздалегідь із волонтерами, які працюють на залізничному вокзалі, і вони вже чекають на цих людей, зустрічають та працюють з ними», – пояснює менеджерка проєкту «Евакуація».

Жінка каже, коли проєкт стартував, розселяти людей планували лише у церковних прихистках областей на заході країни. Але оскільки місця переповнені, доводиться шукати помешкання у приватному секторі, а з цим виникають певні труднощі.

«Частина людей їде до родичів і автобуси зупиняються у Тернополі, Кропивницькому, Вінниці. Частина прямує до Львова, залишається в області або їде за кордон. Але є велика кількість переселенців, яким необхідно надати прихисток. Щодо інших потреб, ми даємо раду своїми зусиллями», – наголосила Альбіна Брилліантова.

Організація буде вдячна за допомогу у розселенні людей. Шукають  прихистки та готові до співпраці. Якщо маєте таку можливість, звертайтесь до Альбіни Брилліантової за номером телефону: 067-722-75-18.

Нагадаємо, при районних адміністраціях Львівщини створять консультаційно-координаційні центри для переселенців. Там можна буде отримати юридичну, психологічну допомогу, послуги від грантових програм, допомагатимуть вирішувати проблеми ВПО, а також інтегруватися їм у життя місцевих спільнот).

Читайте також: Жителів Львівщини закликають стати волонтером та підтримати переселенців поважного віку

Переглядів: 0