Впродовж 3-5 вересня у Миколаєві відбуватиметься XIV «Книжкова толока»

Книжкова толока - це традиційний літературний форум, культурно-мистецький проект, який відбувається у Миколаєві щорічно. Основна мета Толоки - об’єднання письменників та авторів зі всієї України, книжкова виставка видавництв, а також зустрічі та цікаві дискусії з письменниками, видавцями, митцями. Захід спрямований на популяризацію кращих здобутків вітчизняного книговидання, підвищення просвітницького розвитку, освітнього та культурного рівня мешканців.
Через пандемію Книжкова толока у 2020 році не відбулась. Цьогорічна, теж буде відбуватись по-іншому, так як у минулому році не стало її головної організаторки, книго-мами Любові Хомчак.
Книжкова подія відбуватиметься у Миколаївському Палаці культури та по всій території Майдану Незалежності, де організують виставки-продажі книжок, дискусійні зустрічі, насичена і пізнавальна дитяча і молодіжна програми та майстер-класи.
Родзинками цьогорічної Книжкової толоки стануть вистави від Шкільного Театру УКУ "На Симонових стовпах" та майстер клас з витинанки від відомої львівської художниці Дарії Альошкіної.
У книжковій події в Миколаєві візьмуть участь делегації письменників, громадських діячів, бібліотекарів і творчі колективи з різних куточків України. Гостями Книжкової толоки стануть письменники, автори, літератори - Мирослав Дочинець, Володимир Шовкошитний, Ярина Каторож, Ірина Фаріон, Лариса Ніцой, Марія Чумарна, Катерина Немира, Ярослава Павлюковець, Сергій Синюк, Тарас Микітчак, місцеві автори та інші.
Також напередодні  фестивалю, 3 вересня, делегації письменників відвідають школи, дитячі садочки та бібліотеки Миколаївської територіальної громади та сусідніх громад. Урочисте відкриття ж відбудеться 4 вересня об 11 год у міському Палаці культури (Майдан Незалежності, м. Миколаїв).
Організатори фестивалю — ГО «Книжкова Толока», співорганізатори - Миколаївська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація.