«Волонтерська коляда»: як на Золочівщині колядники зібрали кошти на підтримку ЗСУ

Вертепи, фестивалі, благодійні заходи були покликані підтримати українську армію.

На Золочівщині під час різдвяних свят майже у кожній громаді аматорські художні колективи і волонтери, прославляючи Христа різдвяними колядками та віншуванням збирали кошти для захисників та захисниць. Так само у громадах відбувались ярмарки, фестивалі та інші мистецькі дійства.

У Золочівській громаді відбувся фестиваль коляди, під час якого збирали кошти на потреби ЗСУ. Відвідувачі фестивалю колядували та смакували пампухами, а також робили пожертви, які потім передали для допомоги  військовим.

Також у селищі Красне відбувся благодійний різдвяний фестиваль коляди «Дух Різдва - дух Перемоги», учасниками якого стали заклади освіти і культури, підприємці та волонтери Красненської громади. Всього на потреби української армії на фестивалі зібрали понад 200 тис. грн.  Молодь та старші люди села Задвір'я зорганізували театралізоване дійство, щоб нести добру звістку про народження Христа та збирати кошти на благодійність. Таким чином два вертепи – дитячий та дорослий наколядували для ЗСУ понад 90 тис. грн. Зароблені кошти за коляду також передали учасники вертепу села Богданівка. Ще понад 30 тис.грн. для ЗСУ зібрали вертепи сіл Полтва та Андріївка. Окрім того, у селі Полтва відбулося свято «Коляда. Нова Різдвяна історія», під час якого зібрано 5 тис.грн. для допомоги ЗСУ.

У Буській громаді відбулося щорічне зимове мистецьке дійство «Різдво на площі Ринок». Колядували освітяни, посівали діти, а ще можна було переглянути вертепну виставу аматорів сцени з села Ожидів та допомогти своїм донатом ЗСУ. Зібрані кошти  передали на потреби нашим оборонцям.

Дитячий вертеп Пониквянського округу Бродівської громади впродовж кількох днів ходив від хати до хати, колядуючи. Так для допомоги українській армії зібрали 80 тис.грн. Волонтерський вертеп Пониковицького округу вітав жителів Бродівської громади з Різдвом Христовим та зібрав 53 тис.грн., Бродівський гурт «Від щирого серця» долучився до різдвяної акції на підтримку ЗСУ, зібравши 10 тис. грн.

Традиційна «Велика коляда» лунала і в Заболотцівській громаді. Колядували на ярмарку всією громадою. Спільною колядою вдалося зібрати більше 22 тис.грн. на потреби військових.

На Поморянщині під час Різдвяного свята «Ой, радуйся, земле...» зібрали  10 400 грн.

«Вдячні всім волонтерам за щоденну роботу, стійку патріотичну позицію та вагомий особистий внесок у перемогу над ворогом. Бо лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти свободу та незалежність нашої країни. Разом до Перемоги!», - зазначають у Золочівській районній військовій адміністрації.

Переглядів: 0