Волонтерів меншало, запит на сітки зростав: чому управління молоді та спорту запустило проєкт «День для війська»

Федерації, клуби та школи проводять один день за плетінням маскувальних сіток.

Це не суттєво впливає на тренувальний процес, проте вагомо допомагає волонтерам, які щодня отримують запити від військових.

Заслужені тренери України, майстри спорту міжнародного класу, спортивні функціонери з 30-річним досвідом роботи — управління молоді та спорту Львівської ОВА щотижня збирає за маскуванням сіток представників спортивного середовища.

Плетіння маскувальних сіток у Львові запустили у перші ж дні війни. Однією з найбільших локацій стала Порохова вежа. Її роботу координували волонтерки молодіжного центру Анастасія Ведернікова та Богдана Синякевич, охочих доєднатись до роботи часто навчала головний спеціаліст управління молоді та спорту Львівської ОВА Ольга Ведернікова.

Та час йшов, запал до роботи у багатьох згасав, виникла потреба повертатись до звичної праці. Тож охочих приносити, сортувати, різати тканину та плести сітки ставало все менше. А запити від військових лише зростали. Щоб продовжити роботу з плетіння маскувальних сіток, управління молоді та спорту Львівської ОВА запустило акцію День для війська, до якої запросило першочергово приєднатись спортивні спільноти області.

«Для колективів це не лише можливість бути корисними для війська та наблизити нашу перемогу, а й своєрідний тімбілдінг. Є час поспілкуватись за нескладною роботою і тренерам між собою, і тренерам зі спортсменами», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як

Першими до проєкту долучилися спортсмени клубу з черлідингу «Львівські янголи». Маскувальні сітки плели представники відділення вільної боротьби ДЮСШ ім. Антона Білого, вихованці та тренери ДЮСШ ім. Анатолія Дідуха, ДЮСШ 6 міста Львова, ДЮСШ ім. Чукаріна, Спеціалізованої ДЮСШ олімпійського резерву «Веслярик», Відділення НОК України у Львівській області, обласного центру спортивної медицини, фахового коледжу спорту, обласних федерацій тенісу,  танцювального спорту, спортивних танців, гімнастики, веслування на байдарках і каное.

Рекордну кількість учасників наразі залучила Львівська обласна федерація художньої гімнастики. Понад 80 спортсменів КДЮСШ №1 СКА,  спортивних шкіл «Здоров’я», «Галичина», спортивних клубів «Ніка» та «Багіра» впродовж дня у дві зміни сплели понад 50 метрів квадратних маскувальної сітки для наших захисників. До акції приєдналась і фіналістка Олімпійських Ігор у Токіо, титулована українська гімнастка Христина Погранична.

Волонтерський центр «Порохова вежа», що на вулиці Підвальна, 2, у школі №8, працює щотижня з середи до неділі з 12.00 до 18.00.  Долучитись до акції можуть і неспортивні організації. Контактна особа: Olga Vedernikova.