Внутрішньо переміщені особи можуть отримати медичну допомогу за місцем своєї реєстрації

Перебуваючи на Львівщині, внутрішньо переміщені особи можуть отримати усю необхідну медичну допомогу. Надання медичної допомоги проводиться закладом охорони здоров’я за місцем реєстрації таких осіб як внутрішньо переміщених.

Як повідомили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА, під час воєнних дій лікарі первинної медичної допомоги ведуть облік переміщених пацієнтів за спеціально визначеною формою. Якщо особа потребує вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги (онкологічної, кардіологічної, терапевтичної, психологічної, педіатричної тощо), то вона повинна звернутися до територіального закладу охорони здоров'я та отримати направлення до закладу охорони здоров’я відповідного профілю.

«Особи, які вимушено покинули свої домівки та переїхали у іншу область можуть отримати динамічне спостереження за станом здоров'я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя, базові тести та аналізи, направлення до лікарів вузької спеціалізації чи  на обстеження, паліативну допомогу, рецепти на “Доступні ліки”, а також інсулін (якщо це повторний рецепт) та пройти щеплення відповідно до календаря вакцинації. Аптеки Львівської області, які відпускають “Доступні ліки” за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.

Нагадаємо, що зареєструватися як внутрішньо переміщена особа можна через додаток «Дія» або у ЦНАПах.

Фото: Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Переглядів: 0