Власні доходи обласних бюджетних установ зросли на 29%: дані за перший квартал року

У першому кварталі 2022 року обласні бюджетні установи, заклади та господарські організації отримали власних доходів у сумі 94 млн гривень. В умовах воєнного стану такі доходи є вагомою фінансовою підтримкою життєдіяльності бюджетної сфери.

Традиційно, в загальній структурі власних надходжень переважають благодійні внески, гранти, дарунки – 58%, платні послуги становлять 42%. Загалом, у порівняні з аналогічних періодом минулого року власні доходи зросли на 21 млн грн або 29 %

Понад половину всіх надходжень отримали медичні заклади – 49 млн гривень. Закладам освіти надійшло 15,5 млн грн, соціального захисту – майже 14 млн грн, культури та мистецтва – понад 6 млн грн, фізичної культури та спорту – понад 2 млн  гривень.

У закладах охорони здоров’я спостерігається й найвища динаміка власних надходжень – 29%. Водночас, у порівнянні з першим кварталом 2021 роком майже вдвічі зменшилися доходи установ фізичної культури та спорту.

З отриманих у першому кварталі 2022 році власних надходжень установи, заклади та організації обласного підпорядкування на забезпечення свого функціонування використали 68 млн грн або 72% цьогорічних доходів. Основна стаття видатків – це господарські витрати (понад 50,5 млн грн або 74% до всіх витрат). Інші кошти виділено на оплату праці та енергоносіїв, придбання обладнання тощо.