«Війна мене застала в Чехії»: історія з фронту від командира взводу 80-ї ОДШБ

Командир взводу артилеристів 80-ї окремої десантно-штурмової бригади В'ячеслав Колесник зізнається, що не зміг залишатись за кордон, коли в Україні війна.

На службі у лавах 80 бригади чоловік з 2 березня 2022 року. У 2015-2016 роках теж не залишився осторонь: був командиром взводу 17-ї окремої танкової бригади в АТО. Як зараз, так і сім років захисник знищував російських загарбників з установки 2С1 «Гвоздика» на Бахмутському напрямку.

На початку повномасштабного вторгнення підрозділ артилериста під Вознесенськом розбив ворожий десант, який намагався висадитись з кількох гелікоптерів на відкритій місцевості та пройти в напрямку центру України.

«Сили 80-ки ліквідували ворожий десант. Далі ми знищували ворога в Миколаївській, Дніпропетровській областях, а потім на Донбасі. Якось росіяни штурмували переправу через річку Сіверський Донець. Ми їх знищили. Згодом у Білогорівці ми розбили російські інженерні війська, які намагались дев’ять разів зробити переправу. Ми підтримуємо наших піхотинців на передньому краї та постійно влучаємо у ворожі цілі: склади з боєкомплектом, живу силу, техніку», - каже воїн ДШВ.

Читайте також: Львівські тероборонівці навчаються знищувати ворожу авіацію зі «Стінгерів».

Наші захисники знищують також склади з боєкомплектами російських окупантів. Останні, своєю чергою, не можуть застосовувати техніку «випаленої землі» так активно, як раніше. У травні-червні за добу по лінії фронту вони могли випускати до 40 тисяч снарядів, а зараз ця цифра зменшилась п’ятеро.

«Відмінність нашої роботи від роботи противника у тому, що ми не випалюємо вогнем квадрати й сектори, а прицільно б'ємо по координатах, де помічена його бойова одиниця. Ми працюємо філігранно - максимально економимо боєприпаси та ефективно наносимо бойове ураження. Ми також виграємо у розвідці. Безпілотники дають нам цілі та коригують вогонь. Наша перевага і в тому, що контрбатарейна боротьба ведеться далекобійними іноземними артилерійськими системами 155 калібру», - говорить військовий.

До теми: Як українські десантники перехитрили російських загарбників на Луганщині.

А ще В’ячеслав зізнається, що його мотивує те, що поруч з ним –  справжні патріоти. Серед захисників - багато людей, які раніше були цивільними. Усі вони мають родини та тримаються на ідеї захисту своєї Батьківщини.

«Ми відрізняємось від росіян рівнем свободи. Як показали дві революції, АТО, ООС та “велика війна”, українці - вільні люди. Коли ми почали чинити опір, я зрозумів, що таку націю не зламати. Нас не можна задушити. Ми вдало протистоїмо переважаючому ворогу, робимо успіхи, тримаємо удар. У цьому наша ключова відмінність. Ми переможемо, бо ми за правду та стоїмо на своїй землі», - наголошує захисник.

Служба зв’язків з громадськістю 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України.

Переглядів: 3