«Вільні. Незламні. Непереможні»: у Львівській ОВА погасили поштові марки, присвячені Дню Незалежності

До Дня Незалежності в Україні ввели в обіг поштовий блок марок «Вільні. Незламні. Непереможні». Спецпогашення відбулось також у Львівській ОВА.

До блоку увійшла марка з українським воїном та шість ілюстрацій, які показують останні пів року великої 8-річної боротьби українського народу проти окупантів. У центрі – поштова марка з образом українського захисника, який уособлює мужність і незламність українського воїнства в боротьбі за незалежність своєї країни.

«Поштова марка оформлена в кольорах національного прапора України. Сьогодні синьо-жовтими барвами у різних куточках світу люди показують свою підтримку та повагу до нас, українців – вільних, незламних, непереможних. Часто під час зустрічей з іноземними делегаціями я дарую їм саме марки, які ввели в обіг в умовах повномасштабної війни. Від такого дарунка наші друзі з-за кордону не стримують емоцій та захоплення. А головне – згодом їдуть додому і розповідають там правду про російсько-українську війну», –  зазначив під час брифінгу начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

На поштовій марці відтворили реальні події, об’єднані між собою словом «Війна». Тут зображена жінка, яка стоїть у багатоповерхівці на уламках зруйнованої квартири. Також мама з дитям, які переховуються від ракетних ударів у метро, дівчинка перед грудою згорілих цивільних авто.

«Україна – єдина. Попри всі намагання ворога зламати наш дух та нашу згуртованість, українці залишаються виборювати та захищати своє, не забуваючи при цьому підтримувати одні одних. Громади Луганщини з перших днів війни неодноразово виходили проти російських окупантів з українськими прапорами. Їхня чітка проукраїнська позиція могла коштувати їм життя, але спротив є. Люди чекають на Перемогу України», – наголосив начальник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Як розповів керівник Львівської дирекції АТ «Укрпошта» Євген Савчук, автором поштового блоку став молодий український дизайнер з Краматорська Антон Хрупін. Співпраця  з «Укрпоштою» розпочалося після того, як Антон відправив на конкурс ескізів одну зі своїх робіт. Після цього митець отримав пропозицію розробити ескізи поштової продукції воєнного часу.

Антон зобразив на марці також Драматичний театр в Маріуполі з сигнальним написом «ДЕТИ», який став останнім прихистком для багатьох українців. Тут можна знайти Святогірську лавру, що неодноразово піддавалася атаці окупантів. Дитячий возик, покинуті валізи та іграшки – картина, яку можна було зустріти на вокзалі кожного українського міста.

Загальний тираж марок становить 1 мільйон примірників. Номінальна вартість блоку – 60 грн. Придбати їх можна буде у відділеннях «Укрпошти» або в онлайн-магазинах.

Нагадаємо, що першою погашеною маркою в час повномасштабної війни стала марка про воєнний корабель.

Переглядів: 1