Віктор Ляшко зустрівся з керівниками медзакладів Золочівщини

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко перебуває з візитом на Львівщині.

Сьогодні міністр зустрівся з керівниками центральних районних та міських лікарень Золочівського району.

У зустрічі також взяли участь, зокрема, голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак, начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Предметом обговорення стала фінансова спроможність медичних закладів Золочівського району.

«Останні три роки, через різні механізми, з державного бюджету ми дофінансовували медичні заклади, які були неспроможні платити зарплату медикам власним коштом. За цей час керівники лікарень мали ухвалити управлінські рішення, аби лікарні стали фінансово незалежними та мали кошти не лише на забезпечення заробітної плати, а й на закупівлю ліків та розвиток закладу. Однак в певних медичних закладах ситуація залишилася на тому ж рівні. Тому питання не в управлінських рішеннях, які були прийняті на національному рівні, а в хаотичному управлінні системою на регіональному рівні», – пояснив Віктор Ляшко.

У Золочівському районі функціонують 6 комунальних і 1 приватна лікарні, проте надання деяких медичних послуг є обмеженим, зокрема лікування інсульту, мамографія, бронхоскопія, цистоскопія та ін.

«Наразі ми маємо забезпечити три головні критерії для пацієнта – це якість, доступність і безоплатність медичної допомоги. Однак, коли один хірург робить три операції на місяць (близько 36 операцій на рік), це вкрай низьке навантаження на лікаря. В першу чергу постає питання якості надання медичної допомоги та безпеки пацієнта, який потрапляє на стіл до цього хірурга. При цьому для того, щоб забезпечити якість медичної послуги, хірург має проводити близько 150 операцій на рік», – наголосив Віктор Ляшко.

Вирішити це питання можна через ефективне управління спроможною мережею в межах госпітального округу та госпітального кластера. Створення єдиного медичного простору дозволить якісно будувати маршрути пацієнта, уникнути дублювання послуг на одній території та створити оптимальне навантаження на медичних працівників.

На зустрічі обговорили фінансову ситуацію кожного закладу та рекомендації щодо організації їхньої роботи надалі.

Як наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, обласна адміністрація готова підтримувати медзаклади громад, проте головним джерелом фінансування медичних закладів, які перебувають у власності саме громад, є кошти НСЗУ та місцеві бюджети.

«При раціональному використанні коштів лікарня зможе забезпечити надання якісних медичних послуг, оплату праці персоналу на гарантованому Президентом рівні з залишком коштів на витратні матеріали і лікарські засоби.  Ми (з обласного бюджету – ред.) можемо дофінансовувати бюджети територіальних громад, але не закривати борги, створені внаслідок неефективного управління керівниками закладів охорони здоров’я», – зазначив Максим Козицький.

Додамо, що у межах свого візиту на Львівщину Віктор Ляшко також ознайомився з роботою Львівської обласної психіатричної лікарні.

Переглядів: 0