Відвідувачів фестивалю «Книжковий Миколай» закликають приносити книги для бібліотек деокупованої Херсонщини

На Львівщині стартував херсонський фестиваль «Книжковий Миколай», який раніше щороку відбувався у Херсоні.

Однією з найважливіших книжкових подій зими в Україні є Південний фестиваль книги та читання «Книжковий Миколай», який відбувається у Херсоні перед святом Миколая. Цьогоріч фестиваль проходить 16-18 грудня у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р. Іваничука.

У межах фестивалю діє акція «Українська книга  –  українській Херсонщині»  –  кожен охочий зможе принести до бібліотеки ім. Р. Іваничука сучасну українську літературу, яка потім поповнить бібліотеки Херсонської області.

Сьогодні, у день відкриття, фестиваль відвідали заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Тетяна Плугатор.

«Зараз нам потрібно у рази більше працювати, щоб відновлювати все те, що нищать російські вороги. Їх з покоління в покоління вчать вбивати і руйнувати. Ми ж будуємо і примножуємо, зокрема все те, що не дає ворогам спокою – наш мова, наша культура, наша ідентичність, наші традиції. Працювати потрібно ще багато, бо зомбування ворожою пропагандою тривало десятиліттями, і шкоду від цього ми бачимо і на літературному, і на релігійному, і на культурному фронті.

Книга у цьому відіграє одну з ключових ролей, а також – мова, освіта, традиція іі гордість від того, що ми є українцями», - зазначив Іван Собко.

Для бібліотек Херсонщини заступник начальника Львівської ОВА передасть збірки патріотичної поезії переможців обласної премії ім. К. Мандрик-Куйбіди, а також від департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОВА бібліотеки Херсонщини отримають збірники повстанських пісень.

Під час фестивалю діють виставки-продажі книжкової продукції, відбуваються презентації видавництв, автограф-сесії з письменниками, різноманітні майстер-класи, інтерактивні ігри та розваги разом із Книжковим Миколаєм, а також ярмарок виробів ручної роботи – прикраси, еко-торбинки, декор.

Серед запрошених гостей заходу – поети, перекладачі, письменники з різних куточків України. Повна програма фестивалю – за посиланням.

Книги для бібліотек Херсонщини можна приносити і після завершення фестивалю, упродовж різдвяних свят, до Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Р. Іваничука (площа Ринок, 9, м. Львів). Графік роботи бібліотеки: неділя, понеділок – з 9:00 до 18:00, вівторок – п’ятниця – з 10:00 до 20:00.

Переглядів: 0