Відтепер сформувати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель можна автоматично

Держгеокадастр запровадив новий функціонал щодо автоматичного формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку (НГО) земельних ділянок, які розташовані в межах населених пунктів.

Таке формування здійснюється програмним забезпеченням Державного земельного кадастру і можливе лише за умови наявності в Державному земельному кадастрі відомостей про НГО земель населеного пункту так і про саму земельну ділянку.

Новий функціонал проводить автоматичний розрахунок НГО. Отримати розрахунок можна в електронному вигляді в особистому кабінеті на порталі  «Е-сервіси» (https://e.land.gov.ua/) Держгеокадастру.

Процес формування відбувається без участі фахівців територіальних органів Держгеокадастру. І навпаки, у разі неможливості автоматичного розрахунку НГО земельної ділянки, такий розрахунок здійснюватиметься працівниками територіальних органів Держгеокадастру.

Така автоматизована видача витягів з технічної документації із загальнонаціональної НГО наразі функціонує для земельних ділянок сільськогосподарського призначення,  які розташовані за межами населених пунктів.

«Нормативна грошова оцінка земель є необхідною для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються  в оренду, а подальшому впливатиме на розмір мінімального податкового зобов’язання», - зауважила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

Переглядів: 1