Відновлюється система оренди сільськогосподарських земель, яка існувала у довоєнний період

Це сприятиме наповненню місцевих бюджетів, адже орендна плата, визначена за результатами проведення земельних торгів, є значно вищою.

Набув чинності Закон України, який відновлює земельні торги з набуття права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

«Нагадаємо, що на період воєнного стану, в Україні скасовано проведення земельних аукціонів, а передача в оренду комунальних сільгоспземель відбувалася лише на підставі рішення ОМС та укладення електронного договору оренди землі. Термін – до 1 року. Загалом, за такою спрощеною процедурою громади Львівщини передали в користування 3533 ділянок, площею 13,6 тис. га», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Крім цього, відновлюється реєстрація прав оренди земельних ділянок у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, адже наразі функціонують усі державні реєстри – як Державний земельний кадастр, так і Державний реєстр речових прав.

Водночас реєстрація права оренди земельних ділянок с/г призначення районними військовими адміністраціями у Книгах реєстрації буде відбуватись в умовах воєнного стану лише тоді, коли  функціонування Державного земельного кадастру на території України призупинене.

Детальніше за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2698-IX#Text.

Переглядів: 0