Відновлюється система оренди сільгоспземель, яка існувала у довоєнний період

Парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» (7636 від 05.08.2022).

Станом на сьогодні, на офіційному сайті ВРУ відсутній кінцевий текст прийнятого Закону, але за інформацією Мінагрополітики цей Закон відновлює земельні торги з набуття права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, оскільки це сприятиме наповненню місцевих бюджетів, адже орендна плата, визначена за результатами проведення земельних торгів, є значно вищою.

«Нагадаємо, що на період воєнного стану, в Україні скасували проведення земельних аукціонів, а передача в оренду комунальних сільгоспземель відбувалася лише на підставі рішення ОМС та укладення електронного договору оренди землі. Термін – до 1 року. Загалом, за такою спрощеною процедурою громади Львівщини передали в користування 2717 ділянок, площею 12,1 тис га», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Також Закон № 7636 відновлює реєстрацію прав оренди земельних ділянок у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, адже наразі функціонують усі державні реєстри – як Державний земельний кадастр, так і Державний реєстр речових прав. Водночас реєстрація права оренди земельних ділянок с/г призначення районними військовими адміністраціями у Книгах реєстрації буде відбуватись в умовах воєнного стану лише тоді, коли  функціонування Державного земельного кадастру на території України призупинене.

Важливо! Оскільки цей документ ще не набрав чинності просимо слідкувати за ним на офіційному сайті ВРУ (http://surl.li/dkkoz).

Переглядів: 0