Відновлення знищених екосистем та реабілітація тварин: ратифікували угоду про участь України у програмі «LIFE»

Ратифікація Угоди відкрила перед Україною джерела фінансування, які раніше були недоступні.

20 вересня 2022 року Верховна Рада України ухвалила поданий Президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт № 0167 «Про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у Програмі ЄС LIFE – Програмі дій з довкілля та клімату».

Завдяки співфінансуванню «LIFE» країна матиме більше можливостей для відновлення пошкоджених чи знищених природних екосистем, будівництва центрів реабілітації тварин та ревіталізації річок тощо – зазначають у Міндовкіллі.

Відтак, вчора, 21 вересня, під головуванням Першого заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Гречаника відбулася онлайн нарада з структурними підрозділами з питань екології та природних ресурсів обласних та Київської міської адміністрацій

Одним з ключових питань якої стало підготовка проєктів до участі у Програмі «LIFE».

Нагадуємо, що проєктна заявка для участі в конкурсі може подаватися як одноосібно, так і спільно з партнерами, а напрямками фінансування є:

Довкілля:

  • Природа та біорізноманіття;
  • Кругова економіка та якість життя.

Клімат:

  • Пом’якшення та адаптація до кліматичної зміни;
  • Енергетичний перехід.

Детальніша інформація для грантоотримувачів та всіх зацікавлених осіб по програмі LIFE за посиланням – http://surl.li/dcgzh.

Найближчим часом Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України планує провести ще й онлайн семінар щодо підготовки заявок та подачі проєктів до Програми «LIFE».

Також, під час наради, присутні обговорили питання щодо видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Вони вирішили питання вичерпного переліку документів для отримання дозволів на викиди суб'єктами господарювання, що в майбутньому забезпечить достовірне нарахування та надходження екоподатку.

Переглядів: 0