Відношення українців та поляків до актів вандалізму однаково негативне

Про провокації, що були вчинені минулого тижня на Львівщині по відношенню до місць пам’яті, де захоронені поляки, йшлося сьогодні, 13 березня, під час спільного брифінгу голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки із заступником Генерального Консула Республіки Польща у Львові Катажиною Солєк.

"Ми вважаємо, що це провокація, вчинена спецслужбами країни агресора. Ця третя сторона, яка зацікавлена в тому, щоб посварити українців і поляків. Наша спільна позиція говорить про те, що наші народи мирно жили і будуть жити на цій Землі", - наголосив очільник області.

Варто зазначити, що стосовно актів вандалізму зареєстровані кримінальні провадження і триває слідство. "На місці злочинів знайдено деякі матеріальні цінності, які, можливо, допоможуть правоохоронцям знайти кінцевих виконавців і замовників", - розповів голова облдержадміністрації.

За його словами, окрім здогадок, є факт затримання правоохоронними органами автобусу із мешканцями Львівщини, які їхали на проплачену акцію на українсько-польському кордоні, щоб продемонструвати нібито негативне ставлення українців до поляків на території Львівщини. "Цей факт задокументований. З’ясовано, що люди, які подорожували в напрямку державного кордону, не мають жодного відношення до польської громади, навіть не є етнічними поляками. – Говорить голова Львівської ОДА. – Пасажири мали з собою провокаційні банери, де йшлося про нібито утиски польської спільноти на Львівщині".

Додамо, що кожному учаснику було виділено фінансову винагороду, а також не повідомлено про справжню причину поїздки. "Люди, декілька десятків чоловік, навіть не знали, що вони їдуть саме з цією метою. На разі всі вони опитані. - Говорить посадовець. - Також виявлено організатора акції. Упевнений, що за результатами розслідування правоохоронці вийдуть на замовників цього "дійства"».

Олег Синютка подякував правоохоронцям за вчасне припинення цієї акції і недопущення появи "картинки" для проросійських ЗМІ, які би демонстрували позицію, якої насправді не існує на Львівщині.

У свою чергу Катажина Солєк зауважила, що відношення поляків і українців до актів вандалізму – однаково негативне. "Те, що це не перша акція у Львівській області, свідчить, що особи, які займаються такими провокаціями, є безрадними", - акцентувала заступник Генерального Консула Республіки Польща у Львові.

Також голова Львівської ОДА повідомив, що для унеможливлення повторення протиправних дій правоохоронці додатково посилили охорону місць поховання поляків на Личаківському цвинтарі і тих місць, які є найбільш знаковими. "Крім того, звернувся до керівників органів місцевого самоврядування, щоб вони встановили відеокамери у місцях потенційних актів вандалізму чи терористичних дій", - поінформував керівник області.

Нагадаємо, у неділю, 12 березня, Львівська ОДА зробила заяву стосовно чергових провокацій спецслужб агресора.