Відбулась остання у цьому році консультативна рада при департаменті архітектури Львівської ОВА: які питання розглянули

Засідання відбулось вчора, 20 грудня.

Після фахових обговорень члени консультативної ради вирішили погодити проєкт «Реставрації та пристосування навчального корпусу Українського католицького університету з влаштуванням приміщень для освітніх потреб на території внутрішнього двору на вул. І. Свєнціцького, 17 у м. Львів».

За словами проректора Українського католицького університету Олега Турія, при розробці проєкту ключовим було зберегти історичну цілісність будівлі, а також зробити її більш доступною і відкритою в сучасних умовах для нових потреб університету та для міста.

«У корпусі УКУ на Свєнціцького і надалі відбуватимуться лекції, зустрічі, триватиме освітній процес. Історію ми бережемо, вона є частинкою нашої ідентичності. Водночас, ми хочемо створити відкриті простори, які будуть служити громадськості. Наше завдання, щоб пристосування будівлі не суперечило тому, що вже існує, а гармонійно доповнювало її новими функціями, без яких сьогодні не можна уявити сучасний університет», – зазначив під час фахових обговорень Олег Турій.

Будівля, про яку йдеться, зведена за проєктом львівського архітектора Владислава Дердацького (1924–1926 рр.) у стилі пізнього модерну як Восьма гімназія ім. Короля Казимира Великого. 1996 року будинок передали Львівській Богословській академії, яку у 1928-1929 роках заснував митрополит Андрей Шептицький, а очолив її перший ректор о. Йосиф Сліпий.

Також консультативна рада рекомендувала департаменту архітектури звернутися до Міністерства культури України з наданням пропозицій перенесення поховань з двох братських могил у м. Хирів та у м. Пустомити.

Переглядів: 0