Від сьогодні пусті вантажівки, масою понад 7,5 тонн, можуть перетинати кордон на майбутньому ПП «Нижанковичі – Мальховичі»

Майбутній пункт пропуску на українсько-польському кордоні планують відкрити до 2024 року.

Сьогодні, 13 лютого, у селі Мальховичі Республіки Польща відбулося урочисте відкриття тимчасової інфраструктури на майбутньому пункті пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» для руху пустих вантажних транспортних засобів в обидва напрямки.

Майбутній пункт пропуску планують відкрити до 2024 року. Він передбачає спільний контроль українських і польських митників та прикордонників, а його вартість – 109 мільйонів злотих, які оплачує польська сторона. Попередньо пункт пропуску розрахований на міжнародне переміщення осіб та вантажів транспортними засобами з максимально допустимою масою до 3,5 тонн.

«Ми сподіваємося, що пункт пропуску «Нижанковичі – Мальховичі» буде не лише сприяти швидкому транспортному потокові з обох сторін, але й допомагатиме нам розвивати свою співпрацю на новому рівні. Йдеться про збільшення пропускної здатності та обмін товарами між нашими країнами. Вже сьогодні перша вантажівка перетне кордон. Наша мета – збільшити кількість пунктів пропуску між Польщею та Україною, так само як ми це робимо з іншими сусідніми країнами», – зазначив керівник канцелярії Прем’єр-Міністра Республіки Польща, член Ради Міністрів Марек Кухцінські.

Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький подякував польській стороні за підтримку у створенні проєкту.

«Коли ми розпочинали цей пункт пропуску у 2021 році ніхто не думав про повномасштабне вторгнення військ рф, яке змінило плани усієї країни та багато людських життів. У час повномасштабного вторгнення Польща показала себе надійним партнером, який прийшов нам на допомогу. Дякую за це як уряду нашої сусідньої братньої країни, так і всьому польському народу. Такі проєкти роблять наші країни об'єднаними та зміцнюють віру у нашу перемогу», – наголосив Максим Козицький.

Голова Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа-Масі Наєм повідомив, що минулого року вдалося відкрити два пункти пропуску на кордоні з Румунією та відбудували пасажирську ділянку пункту пропуску Краківець-Корчова.

«Для нас ця подія є справді історичною, адже побудова цього пункту пропуску розпочалася понад 30 років тому. Я вдячний усім нашим польським колегам, які долучилися до втілення цього проєкту в життя. Я сподіваюся, що не потрібно буде чекати ще 20 років, доки добудується постійний пункт пропуску для повноцінного перетину як легкового, так і вантажного транспорту. Також я маю велику надію, що цей рік, як для нашої країни, так і для нашого Агентства, стане роком, коли ми зможемо відбудувати якомога більше пунктів пропуску разом з нашими європейськими партнерами», – зазначив Мустафа-Масі Наєм.

За кермом першої вантажівки, яка перетнула кордон – пан Роман. Чоловік зізнається, раніше у черзі на перетин міг простояти цілу добу, а в час повномасштабної війни – 3-4 дні. Зараз же кермувальник говорить, що відчуває велику різницю під час перетину, адже і дорогу до пункту пропуску зробили, і сервіс більш європейський.

Зазначимо, Служба автомобільних доріг у Львівській області, завершила будівельні роботи із облаштування ділянки дороги до пункту пропуску з Республікою Польща Нижанковичі – Мальховіце: влаштували додаткові смуги руху, оглядову яму з навісом, зовнішнє освітлення, світлофори, шлагбауми та інші засоби організації дорожнього руху. Загальна вартість робіт становить майже 30 мільйонів гривень, кошти виділили з державного бюджету.

Переглядів: 5