Від початку року поліцейські Львівщини відреагували на понад 2 тисячі повідомлень про вчинення домашнього насильства

Усіх правопорушників притягнули до відповідальності.

Впродовж першого місяця 2023 року до поліції Львівщини надійшло 2088 повідомлень про вчинення домашнього насильства. За кожним таким фактом поліцейські провели перевірки, усіх правопорушників притягнули до відповідальності.

Зокрема, слідчі територіальних підрозділів поліції Львівщини відкрили 36  кримінальних проваджень за ст. 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України та 2 – за ст.390-1 (Невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або непроходження програми для кривдників) Кримінального кодексу України.

Крім того, склали 702 адміністративні протоколи за ст.173-2  (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Важливо: В Україні працює гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству: куди телефонувати

Також винесли 3185 заборонних приписів стосовно осіб, які вчинили домашнє насильство. Зокрема, 133 особам приписали залишити місце перебування, 124 кривдникам заборонили входити та перебувати в місці проживання постраждалої особи, ще 295 заборонили в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Станом на сьогодні на профілактичному обліку перебуває 5336 кривдників.

Правоохоронці вкотре нагадують, що домашнє насильство – це злочин, за який передбачена кримінальна та адміністративна відповідальність.

Якщо ви є жертвою домашнього насильства або вам відомі такі випадки стосовно ваших родичів чи знайомих, повідомляйте про це на оперативну лінію 102 – поліцейські реагують на такі повідомлення цілодобово. 

Нагадаємо, у Львові працює безпечний простір для жінок «Вільна». Там допомагають тим, хто опинився у складних життєвих обставинах. Простір розташований за адресою: Львів, вул.Січових Стрільців, 7. Контактний номер - 068 029 1477. Більше про ініціативу читайте тут.

Переглядів: 2