Верховна Рада ухвалила Закон про національний спротив

Прийнято Закон № 5557 про основи національного спротиву та Закон № 5558 «Про чисельність Збройних Сил України». Інформують у департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА.

Прийняття цих законів — знакова подія для України, що дозволить максимально швидко підвищити обороноздатність країни в умовах російсько-української війни та загроз з боку Російської Федерації. Одним з ключових факторів, які визначає закон про національний спротив, є соціальний та правовий захист учасників територіальної оборони і руху спротиву.

Нагадаємо, «національний спротив» – це залучення усього населення до протидії агресору, а також підготовка до такої протидії. Такий підхід передбачає, що захист України є всенародною справою і здійснюється як на підконтрольній, так і на окупованій територіях нашої держави. Територіальна оборона вестиметься по всій території України поза межами бойових дій, а рух опору – на тимчасово окупованій території. Крім того, складова підготовки громадян України є вагомим вкладом у національно-патріотичне виховання українців.

Детальніше про національний спротив за посиланням.