Важлива інформація для суб’єктів господарювання, які отримують дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Викиди не повинні перевищувати допустимих нормативів зазначених в дозволі.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов’язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов’язані отримувати дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами. Це передбачає Закон України «Про охорону атмосферного повітря».

Викиди можна здійснювати лише після отримання дозволу, вони не повинні перевищувати допустимих нормативів зазначених в там.

Також суб’єкт господарювання у процесі своєї діяльності має чітко дотримуватись умов зазначених в дозволі, здійснювати заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин та контролювати їх дотримання.

Об’єктам другої та третьої групи дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами видає департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА. Якщо ж об’єкт належить до першої групи, то такий дозвіл видаватиме Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Зазначаємо,  що на підставі виданих дозволів на викиди, згідно вимог чинного природоохоронного законодавства, суб’єкти господарювання зобов’язані сплачувати екологічний податок.

При цьому інформуємо, що на період воєнного стану отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами можливе за декларативним принципом.

Переглядів: 0