Вакцинальна кампанія в області: кого і чим вакцинують

Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко.

Як вона зазначила вакцинації підлягає все доросле населення старше 18 років.

Вакцинують і підлітків у віці від 12 років, проте з певними особливостями.

«Тих, хто має супутнє хронічне захворювання, тих, хто повернувся із-за кордону, закордоном отримав першу дозу вакцини проти коронавірусу, тут отримає другу дозу. Також вакцинують тих підлітків, які планують виїжджати закордон на спортивні, танцювальні змагання, або на навчання в різноманітних закладах освіти в країнах, які потребують наявності сертифікату про вакцинацію. Або ж якщо відбувається об’єднання сімей, діти виїжджають закордон і їх також вакцинують проти ковіду»,- розповіла Наталія Іванченко.

У такому випадку алгоритм дій наступний: сімейний лікар дає довідку, що дитина потребує вакцинації проти ковіду і вказує причину, далі з цією довідкою людина може провакцинуватись, як в закладі охорони здоров’я, де є постійно діючий пункт щеплень, або ж звернутись в будь-який центр масової вакцинації за власним бажанням.

Як інформують медики на сьогодні в Україні і на Львівщині вакцинують вагітних незалежно від терміну вагітності для яких ризик від захворювання на коронавірус є вищим, аніж ймовірний ризик після вакцинації. Зокрема це вагітні, які працюють в закладах охорони здоров’я, ті, які контактують з великою кількістю людей у своїй роботі.

Для вакцинації дітей та вагітних використовують вакцину Pfizer, адже саме по ній є найбільша кількість клінічних спостережень.

Загалом доросле населення вакцинують 4 вакцинами, які є в області та дозволені до використання:

- CoronaVak китайського походження. Тут роблять дві дози з інтервалом 28 днів, але в умовах підвищеного ризику зростання кількості хворих на ковід інтервал може бути скорочений до 14 днів;
- Pfizer – інтервал між двома дозами вакцини рекомендований 21 день;
- Moderna - інтервал між двома дозами вакцини рекомендований 28 днів;
- AstraZeneca – дві дози з оптимальним інтервалом 90 днів, але в умовах підвищеного ризику - 28 днів.

«На сьогодні звернувшись в будь-який пункт щеплень людина буде проінформована про те якою саме вакциною вакцинують, коли необхідно прийти для одержання другої дози і які можливі реакції після вакцинації»,- наголосила Наталія Іванченко.

 

Переглядів: 3