В Зарудцях завершують реставрувати купол місцевого храму: найбільші цінності собору – в безпеці

Днями завершився перший етап покрівельних робіт на дерев’яному храмі Преображення Господнього в с. Зарудці, що на Львівщині. Завдяки польським партнерам та друзям з Інституту «Полоніка» вдалося повністю накрити купол храму.

Тепер всі найбільші цінності собору, включно з його унікальним іконостасом другої половини XVІІ століття – у цілковитій безпеці.

Аби відновити храм повністю, залишається завершити накриття інших частин даху, встановити блискавкозахист і здійснити шалювання піддашшя. Інші роботи підрядник завершив минулого року.

«Наразі ми щиро вдячні нашим польським друзям та колегам за ту допомогу і підтримку, яку вони вже надали. Надіємось, що Інститут розгляне можливість допомогти нам завершити реставрацію цієї виняткової церкви повністю, адже через повномасштабну російську війну фінансування обласної програми призупинене. Дякуємо також і громаді с. Зарудці за небайдужість, допомогу і підтримку департаменту. Спільними зусиллями ми обов'язково відновимо цей надзвичайний храм!», - розповіли в департаменті архітектури та містобудування ЛОВА.

Нагадаємо, раніше Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» передав області 750 кілограмів міді для відновлення протиаварійних робіт на дерев’яній церкві Собору Преображення Господнього в селі Зарудці.