В університеті Франка відкрили навчальну лабораторію сенсорної електроніки

Лабораторія дозволить студентам та науковцям проводити експериментальні дослідження в напрямках «Цифрової обробки сигналів», «Тестування електронних систем», «Електромеханічнних системи автоматизації», «Сенсорної електроніки», «Сенсорних систем».

На базі факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка, у співпраці навчального закладу та компанії «SiTime», запрацювала навчальна лабораторія сенсорної електроніки.

Цьогоріч факультет відзначає 20-річчя і сьогодні збирає навколо себе не лише кваліфікованих науковців-педагогів, а й активну молодь, яка прагне розвиватися в ІТ-сфері та сучасній електроніці.

Зокрема, нещодавно за сприяння Львівської ОВА та ІТ-компанії ELEKS в університету відкрили дослідницько-освітній хаб технологій штучного інтелекту AIT Research & Learning HUB. Ця лабораторія дасть можливість студентам, аспірантам та молодим спеціалістам сфери ІТ долучатись до проєктів та практичних досліджень у галузі технологій штучного інтелекту.

Сьогодні ж у приміщенні корпусу факультету електроніки та комп’ютерних технологій, що на вулиці Генерала Тарнавського, 107, відкрили навчальну лабораторію сенсорної електроніки.

Привітав присутніх заступник голови Львівської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації і цифровізації (CDTO) -  Олександр Кулепін.

«Дякую команді університету Франка за ініціативність і бажання надавати ще кращі послуги своїм студентам. Залучення бізнесу як партнеру - яскравий прояв відкритості, який сприяє поліпшенню навчальних програм, а також сприяє майбутньому працевлаштуванню студентів, адже вони отримують сучасні знання та практичні навички. Приємно бачити, що в нас все більше проєктів в області, які реалізовані у співпраці науки, влади та бізнесу. Зичу університету та лабораторіям великого розвитку і щоб у майбутньому фахівці і ваші винаходи створювали блага для нашої країни і всього світу», - зазначив він.

В межах заходу інженери компанії «SiTime» відповіли на питання авдиторії та продемонстрували роботу окремих дослідницьких комплексів лабораторії.

Лабораторія «Сенсорної електроніки» дозволить студентам та науковцям проводити експериментальні дослідження в напрямках «Цифрової обробки сигналів», «Тестування електронних систем», «Електромеханічнних системи автоматизації», «Сенсорної електроніки», «Сенсорних систем» тощо.

Також факультет планує на базі навчальної лабораторії відкрити «Гурток з Електроніки», який дасть змогу зацікавленим студентам у позанавчальний час працювати над виконанням мініпроєктів як індивідуально, так і в командах.

Відкриття такого навчального хабу стало можливим завдяки рівносильній фінансовій підтримці з боку Львівського університету та компанії Si-Time.

Матеріально-технічна база лабораторії включає таке новітнє цифрове обладнання, як: осцилографи, джерела живлення, генератори сигналів, мультиметри, частотоміри, логічні аналізатори, 3D-принтер та відповідну комп’ютерну техніку на загальну суму приблизно 3 млн. гривень.

Уся ця техніка буде корисною також для майбутніх досліджень  науковців університету.