В Університеті Франка обговорили перспективи квантового програмування

Науковці фізичного факультету ЛНУ імені Івана Франка активно займаються проблематикою квантових комп’ютерів, що увінчалось захистом докторської дисертації. Це яскравий приклад реалізації досліджень, які свого часу підтримав ще Іван Вакарчук.

В університеті днями організували круглий стіл, під час якого презентували першу в Україні освітню програму підготовки бакалаврів «Квантові комп’ютери та квантове програмування».

«Нова програма, яку запроваджує Університет по квантових комп’ютерах - це важлива та актуальна програма, адже цілком ймовірно, що Львівщина буде в авангарді розвитку цього сегменту. Департамент освіти та науки завжди підтримує різні інновації та усе, що стосується розвитку та прогресу. Ми готові підтримувати та сприяти усяким розвитковим програмам та проектам. Велика подяка ректору та фахівцям фізичного факультету за те, що приділяють значну увагу інноваціям», - наголосив під час круглого столу директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Результати роботи на квантових комп’ютерах можуть застосовуватись у криптографії, кібербезпеці, у роботі зі цінними паперами, моделюванні молекул у фармацевтиці. Всі ці дослідження вимагають базових знань у фізиці, квантовій механіці, електроніці, оптиці тощо.

«Ми хочемо вийти на іншу швидкість розрахунків, тобто при використанні квантових комп’ютерів у мільйони разів збільшується швидкість обчислень порівняно із класичними комп’ютерами. Співпраця факультету із ІТ компаніями межах освітньої програми показує як на практиці можна реалізувати дослідження і надати їм прикладного значення», - розповів в.о. декана фізичного факультету доцент Ярослав Чорнодольський.

За словами ректора університету професора Володимира Мельника, досвід провідних університетів свідчить, що прорив в освітній галузі відбувається там і тоді, коли є дослідження, наукова школа та освітні програми, які відповідають викликам сучасності.

«Наука твориться тут і зараз, на базі фундаментальних досягнень, що дає можливість конструювати освітні програми. Новатором у цьому процесі є колектив кафедри теоретичної фізики. Ми сьогодні згадуємо Івана Вакарчука не лише як ректора, а як науковця, який всіляко сприяв розвитку фундаментальних досліджень. Незважаючи на обставини, наші фізики творять науку прямо на наших очах. Відкриття нових спеціальностей та облаштовувати сучасних лабораторій – одне із завдань нашого університету на цей рік. В цьому контексті також важливо зміцнювати наші контакти із провідними науковими центрами Європи і світу. Ці два аспекти відкривають можливості для новітніх досягнень та відкриттів у галузі природничих наук», - акцентував Володимир Мельник.

Під час круглого столу також порушили питання квантових обчислень як складової Четвертої промислової революції, обговорили особливості квантових комп’ютерів та подискутували щодо застосування квантових обчислень для вирішення прикладних задач в індустрії.

«Квантові комп’ютери будуть кардинально змінювати світ навколо нас та впливати на такі індустрії як фінансовий сервіс, виробництво нових матеріалів, фармацевтику та логістику. Важливо уже сьогодні розуміти як ми будемо використовувати цю технологію через 5 – 10 років. Програми навчання програмістів на квантових комп’ютерах активно створюють у розвинених університетах світу. Тішить, що така програма є у нашому університеті», - зазначив директор R&D SoftServe Микола Максименко.

Детальніше із освітньою програмою «Квантові комп’ютери та квантове програмування» можна ознайомитись за посиланням.

1 / 4
Переглядів: 13