В Україні діє електронний сервіс «Ecomapa.gov.ua», який включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ Львівської області та України в цілому. Також до сервісу пропонується мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявленні несанкціоновані сміттєзвалища та засмічення. Як повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, електронний сервіс забезпечує проведення оперативного реагування на всі наявнінесанкціоновані сміттєзвалищата стихійні засмічення та нанесення інформації про них на інтерактивну мапу з геолокаційною прив’язкою. Cервіс постійно оновлюється, кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація обробляється та надсилається у вигляді звернень громадян до відповідних органів для вжиття заходів щодо ліквідації виявлених засмічень. Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал. Отримана інформація оперативно опрацьовується та наноситься на карту. У разі виявлення стихійних сміттєзвалищ у Львівській області, Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади зі спонуканням їх ліквідувати та до Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо контролю ліквідації виявлених сміттєзвалищ. Кожен громадянин зможе побачити процес усунення порушень в оновлених статусах, передбачених додатками.

11 травня, у львівському Палаці Потоцьких відбулись урочистості з нагоди Національного свята Конституції 3 травня.

Участь у заході взяло керівництво Львівської  області, керівники  іноземних  дипломатичних  представництв  у м. Львові, представники бізнес-середовища та духовенства.

"Сьогодні ми святкуємо особливе свято для наших добрих сусідів, які 3 травня 1791 року отримали свій Основний Закон. Цим заходом тут, на Львівщині, ми хочемо показати приклад об'єднання та злагоди між двома народами для спільного руху до європейського майбутнього", - зазначив під час вітального слова голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Опісля відбувся святковий концерт.

Зазначимо, святкування організувало Генеральне консульство Республіки Польща у м. Львові за сприяння Львівської галереї мистецтв.

Довідково. 

Конституція Речі Посполитої 3 травня 1791 року (дослівно «урядовий закон», пол. ustawa rządowa) вважається першою в Європі конституцією  в сучасному розумінні, ухваленою на Чотирилітньому сеймі в Польщі, що встановлювала устрій Речі Посполитої  згідно з ідеями  просвітництва. Конституція втратила чинність після Торговицької конфедерації та збройної інтервенції Росії.

Українці можуть вважати першою європейською конституцією Конституцію Пилипа Орлика, датовану 1710 роком, яка в силу несприятливих історичних обставин не була прийнятою та впровадженою в дію. Остання обставина не дозволяє українському історичному документу «конкурувати» за першість з польським, який був фактично введений в дію і мав широкий, хоч і короткочасний, вплив на події.

Переглядів: 71