В Україні анонсували нові умови передачі в оренду природних угідь комунальної та державної власності

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів». Відповідно до нього визначена пріоритетність земель сільськогосподарського призначення.

Зокрема землі, придатні для потреб сільського господарства (крім самозаліснених земель) повинні надаватись насамперед для ведення сільського господарства, ведення лісового господарства, створення територій та об’єктів  природно-заповідного фонду.

Закон доповнює основні вимоги до охорони родючості ґрунтів, тому зміна угідь сіножаті, пасовища та перелоги в межах земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної форми власності, переданих у користування на умовах оренди, емфітевзису на інші забороняється. Проте, ця норма не поширюється на зміну угідь земельних ділянок право на які виникло до набрання чинності цього Закону.

«Заборона зміни угідь дає можливість врегулювати проблему збереження пасовищ, сіножатей та перелогів. Територіальним громадам слід залучати інвесторів, що займаються тваринництвом, сприяти створенню СФГ. Нагадуємо наступне: громади, які мають юридично оформлені земельні ділянки під громадські пасовища можуть отримати фінансову підтримку на заходи з їх поліпшення в рамках Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021 – 2025 роки», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Детальніше ознайомитись з текстом Закону можна за посиланням: https://cutt.ly/KLmXvNU

Переглядів: 1