В одному з львівських притулків коштом благодійників утеплили фасад та здійснили частковий ремонт покрівлі

У притулку Служби у справах дітей Львівської обласної військової адміністрації утеплили фасад і відремонтували дах. Зробили це коштом благодійного фонду «Клуб Левів міста Львова».

У закладі соціального захисту, створеному для тимчасового перебування, приймають дітей віком від 3 до 18 років. Завдяки благодійникам тут накрили парапети шапками без демонтажу існуючих парапетних накриттів та накрили комини із попереднім демонтажем наявних парапетних накриттів. Загальна сума ремонтних робіт перевищила 1 млн грн.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький розповів, що у час війни в притулку можуть перебувати 50-60 дітей при тому, що сам заклад розрахований на 25 дітей.

«Дякую дуже «Клубу Левів міста Львова» за той комплекс робіт, який вони провели. Понад мільйон гривень витратили для того, щоб цю зиму вихованці закладу провели в теплі та затишку. Звичайно, надалі є потреба в модернізації усієї будівлі. Також важливо проводити соціальну адаптацію цих дітей, адже багато хто з них позбавлений батьківського піклування і нашим завданням є зробити все можливе, щоб вони отримали ту любов та підтримку, яку не змогли їм дати батьки. Я сподіваюся, що нам вдасться повністю реконструювати цей заклад та створити на його базі групи соціальної адаптації, психологічної підтримки та арттерапії. Вкотре хочу подякувати всім тим, хто долучається до подібних проєктів та вкладає власні кошти у наше майбутнє – дітей», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Президент «Клубу Левів міста Львова» Роман Монастирський розповів, як саме виникла ідея ремонту притулку.

«Ідея реновації цього притулку для дітей виникла у співпраці з польським клубом «Познань Ротунда», а саме з нашим польським колегою Маріушом Шейбом, який є організатором міжнародних багатоденних марафонів, під час яких проводять збір коштів. Цьогорічний забіг відбувався в Канаді та США. У межах нього зібрали кошти для українських дітей. Я також брав участь у цьому забігу – з Чикаго до Монтреалю. Він виявився дуже успішним, адже нам вдалося зібрати вдосталь коштів, які ми спрямували зокрема і на відновлення цього притулку. Ми вирішили першочергово провести ті роботи, які повинні бути завершені до настання холодної пори року. Оскільки часу було небагато, зосередилися на утепленні будинку та ремонті даху», – розповів Роман Монастирський.

Він додав, що це лише перша черга відновлення притулку, адже збір коштів продовжується, в планах Клубу – відремонтувати притулок всередині і подбати про благоустрій території.

Загалом з 1 січня по 20 грудня цього року соціальний захист у Притулку для дітей служби у справах дітей Львівської ОДА надали 253 дітям, а вихованці можуть тут перебувати протягом часу, необхідного для їхнього подальшого влаштування.

Переглядів: 0