В області визначили переможців конкурсу інноваційних проєктів: фінансово підтримають 9 ідей

Сьогодні у Львівській ОДА відбулось засідання Конкурсної ради на якому підбили підсумки конкурсу інноваційних проєктів.

«Знайти в Україні успішний кейс співпраці у трикутнику Бізнес-Наука-Влада, у світі відомий як модель Ісковіца, дуже складно. Зазвичай, це моделі прямої співпраці Бізнес-Наука, Наука-Влада. Ефективність цієї моделі давно апробована і успішно використовується багатьма країнами. Звісно, в Україні, для її повноцінного використання, необхідні системні зміни в законодавстві, але не зважаючи на це, маленькими кроками, ми рухаємось у цьому напрямку на регіональному рівні» -, зазначив перший заступник голова Львівської ОДА Андрій Годик.

Так, за результатами оцінювання Конкурсна рада визначила переможцями 9 проєктів:

- Технологія реагентного очищення фільтрів полігонів твердих побутових відходів: вузол змішування реагентів;
- Розробка концепції створення інноваційної малої молочної ферми;
- Розроблення електролізера з твердополімерним електролітом;
- Дослідницько-освітній хаб технологій штучного інтелекту «AIT Research&Learning HUB»;
- Інформаційно-програмний комплекс для оптимізації вивезення сміття з населених пунктів «ОтпиСміт»;
- Формування інноваційної медичної екосистеми регіону в контексті підвищення конкурентоспроможності Львівщини;
- Виробництво триколісних електросамокатів для людей з обмеженими можливостями;
- Нові екологічно безпечні евтектичні припої різного функціонального призначення;
- Розроблення бездротової системи «Black Box» для аварійного контролювання роботи механізмів.

Детальніше про проекти за посиланням.

«Тепер, ми даємо старт науково-педагогічного персоналу переможців у синергії з бізнесом реалізувати свої проєкти. Тепер від них залежить  життєздатність цієї програми, що напряму вплине на наступні конкурси в межах програми, на кількість учасників, на суми фінансування, на результат інноваційної діяльності»,  – наголосив Андрій Годик.

Департамент економічної політики в стислі терміни підготує усе необхідне, щоб проєкти переможці невідкладно почали роботу над реалізацією своїх ідей.