В області триває прийом заявок на здобуття премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури

З 1 січня до 1 жовтня триває прийом заявок щодо подання кандидатур на здобуття обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури.

На здобуття обласної премії подають нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття премії.  Обласна премія в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури є найбільш престижною творчою відзнакою у Львівській області.

Заявки необхідно подавати до департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 14, каб. №35; телефони для довідок: 261 25 93, 261 22 27.

Премія присуджується щорічно.

Мистецтвознавство і культурологія імені Святослава Гординського

- за дослідницькі роботи з історії і теорії образотворчого, театрального, декоративно-ужиткового, народного мистецтва, музики.

Музейна справа імені Іларіона та Віри Свєнціцьких

- за створення знакових концептуальних виставок, експозицій.

Збереження культурної спадщини імені Бориса Возницького

- за комплексне збереження і реставрацію пам’яток культурної спадщини.

Поезія імені Маркіяна Шашкевича

- за написання збірки поезій.

Проза імені Богдана Лепкого

- за написання прозових творів.

Літературознавство, сучасна літературна критика та переклади імені Михайла Возняка

- за роботи в галузі літературознавства, критики та перекладів.

Драматургія, театральне мистецтво імені Бориса Романицького

- за постановки театральних вистав, режисерські, сценографічні, акторські роботи, виконання оперних партій, написання драматичних творів.

Журналістика та публіцистика імені В’ячеслава Чорновола

- за роботи в галузі журналістики та публіцистики.

Музичне мистецтво імені Станіслава Людкевича

- за створення оперних, балетних, симфонічних, камерно-інструментальних та вокальних творів, концертних програм, авторські виступи, диригування, виконання музичних творів.

Образотворче мистецтво імені Івана Труша

- за роботи в галузі монументального, станкового живопису та графіки.

Декоративно-ужиткове мистецтво імені Зеновія Флінти

- за створення творчих робіт з кераміки, художнього скла, металу, дерева, текстилю та інших матеріалів, виготовлення гобеленів, художніх прикрас.

Народна творчість імені Філарета Колесси

- за популяризацію народних ремесл та фольклору.

Дизайн імені Олени Кульчицької

- за практичні й теоретичні досягнення в галузі сучасного дизайну.

Архітектура імені Івана Левинського

- за практичні й теоретичні досягнення в галузі сучасної архітектури.

Фотомистецтво імені Василя Пилип’юка

- за практичні досягнення в галузі сучасного фотомистецтва.

Скульптура імені Івана Севери

- за практичні й теоретичні досягнення в галузі монументальної і станкової скульптури.