В бібліотеки області передадуть збірки патріотичної поезії переможців обласної премії ім. Катерини Мандрик-Куйбіди

Львівська ОВА передасть 100 екземплярів антологій, автори яких раніше стали лауреатами обласної премії.

Про це під час брифінгу розповів заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Іван Собко. Він закликав долучитись до ініціативи та популяризації українських книг.

«Зараз рашисти знищують все українське, зокрема, книжки. Надзвичайно важливо підтримувати вітчизняне книговидання, митців, архітекторів, письменників. На Львівщині – в осередку культури – це має стати традицією. Тому, тут і започаткували ще сім років тому премію імені Катерини Мандрик-Куйбіди. В межах конкурсу, спільно з обласною організацією Спілки письменників України та департаментом з питань культури, національностей та релігій, обласна адміністрація хоче передати перших 100 книг п'ятитомника у бібліотеки Львівської області для того, щоб діти, молодь, всі ми читали патріотичні вірші у вільному доступі», – наголосив Іван Собко.

Він також додав, що книги отримають бібліотеки, які є найбільш прогресивними книжковими осередками. Тобто «живі місця», де відвідувачі читатимуть та рекомендуватимуть іншим ці поетичні збірки.

Як зазначив Олесь Дяк, голова Львівської обласної організації Спілки письменників України, голова журі конкурсу обласної літературної премії ім. Катерини Мандрик-Куйбіди, Заслужений діяч мистецтв України, важливо вкладати власні ресурси у поширення українського мистецтва, адже це – частина боротьби на культурному фронті.

«Сьогодні, 8 вересня, у всьому світі відзначають Міжнародний день писемності. Це ще одна можливість нагадати суспільству про пріоритети читання книжок, вдосконалення своєї мови. Той проєкт, яким ми представляємо, обласну премію, започаткували сім років тому. Щороку відзначають кращих поетів з усієї України, які пишуть патріотичні доробки.

Наші вороги вкладають величезні кошти у поширення російської, імперської ідеології в світі. Однак, поки буде якісна українська книжка, доти вони терпітимуть поразку на кожному фронті», – підкреслив Олесь Дяк.

Нагадаємо, що у межах обласної премії ім. Катерини Мандрик-Куйбіди, до поетичної антології увійшло 5 книг. Грошову винагороду – 50 000 грн. – розподілили між усіма лауреатами премії.