«Усі укриття закладів освіти та медицини повинні мати якісний інтернет-зв’язок», — Олександр Кулепін

За результатами наради узгодили план дій щодо забезпечення інтернет-зв'язком усіх укриттів Львівської області.

Сьогодні, 8 вересня, у Львівській обласній військовій адміністрації відбулася перша нарада робочої групи під головуванням заступника начальника Львівської ОВА Олександра Кулепіна щодо облаштування укриттів медичних закладів і закладів освіти мережею Інтернет та Wi-Fi пристроями

У нараді також взяли участь директор департаменту освіти та науки ЛОВА Олег Паска, директор департаменту охорони здоров'я ЛОВА Орест Чемерис та провайдери зв'язку, які мають найбільше договорів з профільними закладами освіти та охорони здоров'я.

Олександр Кулепін поінформував, що Львівський ІТ Кластер погодився долучитися до ініціативи забезпечення Wi-Fi пристроями та допоможе дістати необхідне обладнання для забезпечення точок зв'язку у таких укриттях.

«Від провайдерів ми очікуємо допомоги у встановленні цього обладнання та прокладанні комунікацій. Від закладів, у яких це обладнання будуть встановлювати, ми очікуємо, за можливості, здійснити оплату робіт встановлення або самостійного придбання обладнання. Ми йдемо на такі кроки, щоб наші діти попри війну отримували якісні освітні послуги, а заклади охорони здоров'я області, у яких проходять лікування та реабілітацію наші захисники, постійну комунікацію під час повітряних тривог. Ми робимо все для того, щоб жителі нашої області були повсякчас на зв'язку зі своїми рідними та близькими, саме тому всі укриття закладів освіти та медицини повинні мати якісний інтернет-зв'язок», — сказав під час наради Олександр Кулепін.

За результатами наради узгодили план дій щодо забезпечення інтернет-зв'язком усіх укриттів Львівської області. Опісля засідання робочої групи обидва департаменти скерують листи на всі профільні установи, які перебувають у їхньому підпорядкуванні, а управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА скерує відповідні листи інтернет-провайдерам, котрі мають договірні відносини між ними й установами освіти та охорони здоров'я, щоб вони сприяли в проведенні інтернет-зв'язку в укриттях цих закладів.

Нагадаємо, під егідою міністерства цифрової трансформації України запустили ініціативу «Wi-Fi в укриттях», що забезпечить заклади освіти швидкісним інтернетом навіть під землею. Загалом понад 4 000 шкіл по всій країні подали заявки на підключення інтернет-зв'язку в укриттях, але наразі Мінцифри не має змоги задовільнити усі заявки, тому Львівська область бере на себе більше відповідальності і планує самостійно реалізувати поставлені цілі, що тим самим допоможе міністерству спрямувати свою допомогу в інші області, які не можуть це зробити власними силами.

Переглядів: 1