Уряд удосконалив умови роботи індустріальних парків

Кабінет Міністрів затвердив порядок надання коштів на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків та забезпечення будівництва об’єктів суміжної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків.

Інформують у департаменті економічної політики Львівської ОВА.

Загальна сума коштів для таких проєктів, що надається будь-якому заявнику одного індустріального парку за рахунок коштів державного бюджету не може перевищувати 60 млн гривень і 80% кошторисної вартості проєкту.

Водночас уряд схвалив порядок надання повної або часткової компенсації відсоткової ставки за кредитами на облаштування або здійснення господарської діяльності у межах індустріальних (промислових) парків.

Компенсація за нараховані та сплачені відсотки надається за період, що не перевищує три роки, та не раніше 2022 року, а обсяг компенсації, що надається заявнику за рахунок коштів державного бюджету, не може перевищувати:

- для керуючої компанії та ініціатора створення-суб’єкта господарювання – 60 млн гривень;

- для учасника – 45 млн гривень.

«Тішить те, що Кабінет Міністрів приділяє багато уваги створенню в Україні сприятливих інвестиційних умов. Адже саме індустріальні парки сприятимуть залученню інвестицій у промисловий сектор економіки», – зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Нагадаємо, що 30 вересня прийняли постанову про механізм використання вивільнених від оподаткування коштів для учасників індустріальних парків.

«Вивільнені кошти» - сума податку на прибуток підприємств, що не сплачуються до бюджету та залишаються у розпорядженні платника податку – учасника індустріального парку та спрямовуються на розвиток його діяльності на території індустріального парку за напрямами:

- створення чи переоснащення матеріально-технічної бази;

- збільшення обсягу виробництва;

- впровадження новітніх технологій.

Також, 7 вересня Уряд визначив механізм ввезення обладнання для індустріальних парків. Таке обладнання ввозиться на митну територію України учасниками індустріальних парків зі звільненням від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість.

Переглядів: 0