«Укренерго» завершила будівництво нової високовольтної лінії

НЕК «Укренерго» на заході України завершила будівництво та включила у роботу лінію класом напруги 330 кВ. Вона, стала першим енергооб’єктом в енергосистемі, завершеним та введеним у роботу НЕК «Укренерго» в умовах війни. Спорудження лінії було передбачене 10-річним планом розвитку системи передачі, який щорічно актуалізує Компанія. Будівництво тривало 17 місяців.

«В умовах війни ми зосередилися на двох пріоритетах в роботі Компанії: швидке відновлення пошкодженої ворогом мережі та завершення проєктів по розбудові інфраструктури у регіонах, де ми маємо можливість це зробити. Вже сьогодні ми відновили 60% об’єктів на звільнених Київщині, Чернігівщині і, незважаючи на воєнний стан, завершили будівництво нової високовольтної лінії. Ця лінія є важливим елементом у підвищенні надійності роботи енергосистеми в умовах синхронної роботи з ENTSO-E та майбутнього розширення експортно-імпортних поставок електроенергії між Україною та Європою», - зазначив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

Вартість реалізації проєкту склала 546 млн грн (без ПДВ). При цьому завдяки конкуренції на тендері, а також переважно завдяки оптимізації проєктних рішень вдалося зекономити майже 20% (134 млн грн) коштів від початкової вартості проєкту. Джерелом фінансування були тарифні кошти НЕК «Укренерго» та дохід компанії від продажу доступу до міждержавних перетинів.

Із роботою об’єкта ознайомився начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

«Дякую усьому колективу «Укренерго» за ту роботу, яку ви проводите в час війни. Вона є дуже важливою. Сьогодні ми даємо старт не просто одній лінії, а робимо ще один крок у побудові нової держави. Нову державу сьогодні будує кожен українець на своєму фронті: воїни, які героїчно захищають нашу землю, і усі, хто в тилу добре роблять свою роботу. Кожен сегмент економіки, зокрема електроенергетика, це також повноцінний фронт. Такі проєкти мають бути непоодинокими. Впевнений, їх має бути більше, і усі вони наближають нас до перемоги України», – зазначив начальник Львівської ОВА.

Нова високовольтна лінія вже сьогодні підвищує надійність функціонування мережі та електропостачання споживачів східного регіону, зокрема, забезпечує потреби поступово зростаючого споживання електроенергії в ньому. Це пов’язано з релокацією бізнесу з лівобережної частини України у західні області. Також уже сьогодні нова лінія разом із раніше встановленим обладнанням суттєво підвищує надійність живлення споживачів та промисловості всієї Чернівецької області.

Лінія має суттєве значення і для балансування енергосистеми України. Зокрема, завдяки новій лінії підвищується надійність роботи Дністровської ГАЕС в насосному та генераторному режимах трьома гідроагрегатами в нормальній схемі, а з урахуванням майбутнього будівництва ще однієї ПЛ 330 кВ – чотирма гідроагрегатами.

Зазначимо, що для приєднання лінії проведено низку робіт на двох підстанціях класу напруги 750 кВ та 330 кВ. Зокрема, на ПС 330 кВ  замінені пристрої релейного захисту, протиаварійної автоматики та зв’язку, а на підстанції 750 кВ споруджена нова комірка 330 кВ для підключення лінії.

1 / 4
Переглядів: 4